FSR görüntüyü ne kadar bozuyor?

xtrhal

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
RX 6700S ekran kartlı bir laptop alacağım, şu anda belki yeterli olur ama ileriki zamanlarda FSR açacağım için bu teknolojinin görüntüyü ne kadar bozduğunu öğrenmek istedim. SAM ve FSR beraber açarsak görüntüyü ne kadar bozar ve FPS ne kadar artar?
Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

RX 6700S ekran kartlı bir laptop alacağım, şu anda belki yeterli olur ama ileriki zamanlarda FSR açacağım için bu teknolojinin görüntüyü ne kadar bozduğunu öğrenmek istedim. SAM ve FSR beraber açarsak görüntüyü ne kadar bozar ve FPS ne kadar artar?

FPS etkisi gayet iyi ama görüntü keşkinleştirme açık olsa dahi ekran bulanık olacaktır.

Hocam açıkçası FSR performansı oyundan oyuna değişmekte. Mesela Dying Light 2 de FSR kalite veya dengeli modda iken neredeyse hiç fark olmuyor. Ama God of War da FSR performansı iyi değil. Yani FSR kalite modunda iken bile bir çamurlaşma oluyor. FPS etkisi ise kalite modunda iken +10,+15 kadar değişmekte. Dengeli ve performansda ise üstüne +15 ekleyen ekleye kaç FPS aldığınızı düşünebilirsiniz. Ama RX 6700 güçlü bir kart olduğu için şu sıralar optimizasyonu kötü olan oyunlar hariç pek ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum.

O kadar kötümü ya.

Hocam bu sadece Resident Evil4 için geçerli. Diğer oyunlar için böyle denilemez. Yani bir oyuna bakıp da FSR böyle diyemeyiz. Dediğim gibi oyundan oyuna değişmekte.

Geri
Yukarı