FSR görüntüyü ne kadar bozuyor?

xtrhal

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
RX 6700S ekran kartlı bir laptop alacağım, şu anda belki yeterli olur ama ileriki zamanlarda FSR açacağım için bu teknolojinin görüntüyü ne kadar bozduğunu öğrenmek istedim. SAM ve FSR beraber açarsak görüntüyü ne kadar bozar ve FPS ne kadar artar?
Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Hocam işte dedim ya hani oyundan oyuna değişiyor diye. O yüzden olmasın? Bir de Cyberpunk veya Dying Light 2 de test ederseniz DLSS ile arasında neredeyse hiçbir fark olmadığını göreceksiniz.

Olabilir hocam ben sadece Forza Horizon 5 ve CoD Warzone 2 de test ettim FSR 3 ile daha güzel sonuçlar elde edilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca CoD da FSR 1 var.

Olabilir hocam ben sadece Forza Horizon 5 ve CoD Warzone 2 de test ettim FSR 3 ile daha güzel sonuçlar elde edilebileceğini düşünüyorum.

Haklısınız hocam FSR 3 ile daha güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Hocam işte dedim ya hani oyundan oyuna değişiyor diye. O yüzden olmasın? Bir de Cyberpunk veya Dying Light 2 de test ederseniz DLSS ile arasında neredeyse hiçbir fark olmadığını göreceksiniz.

Yine de çok sıkıntı olacağını sanmam hocam. Bu 6700s muhtemelen RX6600 benzer performans gösteriyor. Bende RX6600 kullanıyorum ve bazı oyunlar hariç FSR desteğine pek başvurmadım.

RX 6650M ile neredeyse ayni olduğunu okumuştum. RX 6600 ile benzer performans verirse ne ala.

Artmıyor hocam daha fazla çıkamam zaten 25K'den çıktım.

Yine de çok sıkıntı olacağını sanmam hocam. Bu 6700s muhtemelen RX6600 benzer performans gösteriyor. Bende RX6600 kullanıyorum ve bazı oyunlar hariç FSR desteğine pek başvurmadım.

Hocam şimdi baktım arada dağlar kadar fark var.

Hocam içiniz rahat etsin istiyorsanız 1k fazladan verip yukarıda ki 3070 laptopu alabilirsiniz. Çıkamıyorsanız da çok da önemli değil.
Tartışılacak başka bir şey yok bence bu konuda.

Hocam içiniz rahat etsin istiyorsanız 1K fazladan verip yukarıdaki 3070 laptopu alabilirsiniz. Çıkamıyorsanız da çok da önemli değil.
Tartışılacak başka bir şey yok bence bu konuda.

Konuda bazı arkadaşlar deneyimlerini iyi/kötü aktarınca ve bende bilgisayarda Turbo modu açacağım zaman 80W -> 100W olduğunu hatırlayınca içim rahatladı hocam. Maalesef bütçemin artık 1 TL bile üzerine çıkamam o yüzden RX 6700S'li modeli alacağım. Zaten biraz düşününce yazılımın işlemci temelli olduğundan SAM açınca FSR daha dengeli çalışacağını ve görüntüdeki bozukluğu biraz daha indirgeyeceğini anladım. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Konuda bazı arkadaşlar deneyimlerini iyi/kötü aktarınca ve bende bilgisayarda Turbo modu açacağım zaman 80W -> 100W olduğunu hatırlayınca içim rahatladı hocam. Maalesef bütçemin artık 1 TL bile üzerine çıkamam o yüzden RX 6700S'li modeli alacağım. Zaten biraz düşününce yazılımın işlemci temelli olduğundan SAM açınca FSR daha dengeli çalışacağını ve görüntüdeki bozukluğu biraz daha indirgeyeceğini anladım. Fikirleriniz için çok teşekkür ederim.
Hayırlı olsun hocam.
Umarım FSR 3 de gelir de daha rahat rahat kullanırsınız.
Bol FPS'ler diliyorum.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı