FSR ileride DLSS'i geçer mi?

O zaman FSR'ın albenisini kalmaz. İnsanlar DLSS desteklemeyen kartları var diye FSR kullanıyordu. AMD, FSR için her zaman yazılımsal gidecektir fakat RSR için böyle olmaz. RSR zaten sadece RX5000 ve 6000 serisi kartlarda var.

RSR ne demek yani ben kullanabilecek miyim RX 6700 XT aldım kargoda.

RSR ne demek yani ben kullanabilecek miyim RX 6700 XT aldım kargoda.

FSR 2.0 ve RX6700XT gibi bir kart varken kullanmanızı çok önermem. Bu arada Technopat sitesinde sizin kullandığınız kart ile test yapılmış.

FSR 2.0 ve RX 6700 XT gibi bir kart varken kullanmanızı çok önermem. Bu arada Technopat sitesinde sizin kullandığınız kart ile test yapılmış.

Peki RX 6700 XT AMD Ryzen 5 5600 de darboğaz falan yapar mı? 650W yeter mi? Monitör 165 Hz kaç 1080p mi kullanmalıyım 2K mı? Bir de RX 6700 XT overclock nasıl yapılır anakart üzerden BIOS'tan mı (ASUS prim B550 M-K)? Son olarak da FSR nasıl açarım her oyunda açılıyor mu?

Peki RX 6700 XT AMD Ryzen 5 5600 de darboğaz falan yapar mı? 650W yeter mi? Monitör 165 Hz kaç 1080p mi kullanmalıyım 2K mı? Bir de RX 6700 XT overclock nasıl yapılır anakart üzerden BIOS'tan mı (ASUS prim B550 M-K)? Son olarak da FSR nasıl açarım her oyunda açılıyor mu?
650W tam yeter. 2K'da darboğaz yapacağını sanmam 1080P için bir şey diyemem. Overclock nasıl yapılır bilmiyorum.

Bu sitede FSR destekleyen oyunlar ve hangi FSR sürümünü desteklediği bir de FSR desteği gelecek oyunlar yazıyor. Oyunun grafik ayarlarına girdiğinizde AMD FidelityFX Super Resolution(Kısaca FSR) yazıyorsa o oyun FSR destekliyordur ve oyun içinden açabilirsiniz. Mesela God of War'da AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 yazarken Guardians of the Galaxy'de AMD FidelityFX Super Resolution 1.0 yazıyor.
2.1>2.0>1.0

FSR tamamen yazılım üzerine kurulu bir sistemdir lakin DLSS kartların direk donanımından beslenir, FSR açık kaynak kodlu olduğu için çoğu oyuna modlarla entegre edilebiliyor lakin DLSS edilemiyor. Ama tabii performans ve görüntü olarak DLSS her zaman daha iyi olacaktır AMD donanım'a dayalı yeni bir sistem çıkarmazsa.

Geri
Yukarı