FSR3 frame generation mod nedir?

Despott

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba millet. Son birkaç gündür YouTube'da NVIDIA'nın tüm ekran kartlarında (hatta GT1030) frame generation çalıştıran videolarla karşılaşıyorum. Bunlar nasıl oluyor? Her oyunda çalışıyor mu bu mod? Bilgili arkadaşlar biraz aydınlatabilirler mi? Bahs ettiğim videolara örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Marvel Spider-Man'de denedim ve cidden çalışıyor gibi gözüküyor fakat %99 FPS nedense çok düşük gözüküyor. Mesela Ultra ayarlarda ve Ray Tracing en yüksekte 60+ üstü FPS alırken %99 FPS 30-45 arası geziyor.

Marvel Spider-Man'de denedim ve cidden çalışıyor gibi gözüküyor fakat %99 FPS nedense çok düşük gözüküyor. Mesela Ultra ayarlarda ve Ray Tracing en yüksekte 60+ üstü FPS alırken %99 FPS 30-45 arası geziyor.
Hocam bu modun olayını tam olarak anlamadım. Ben 4000 serisi ekran kartı kullanıyorum ve fg özelliği var. Bu mod ile birlikte frame generation olmayan oyunlarda bile frame generation mu açılıyor? Yoksa bu mod sadece 2000,3000 serisi kart kullanıp kartın frame generation desteklemediği ama oyunun frame generation desteklediği durumlarda mı geçerli oluyor?

Hocam bu modun olayını tam olarak anlamadım. Ben 4000 serisi ekran kartı kullanıyorum ve fg özelliği var. Bu mod ile birlikte frame generation olmayan oyunlarda bile frame generation mu açılıyor? Yoksa bu mod sadece 2000,3000 serisi kart kullanıp kartın frame generation desteklemediği ama oyunun frame generation desteklediği durumlarda mı geçerli oluyor?

Hocam 2000 ve 3000 seri kartlarda FSR 3'ü kullanarak fg açabiliyorsun. Eğer 4000 serisi kartın varsa işine yaramaz.

Hocam 2000 ve 3000 seri kartlarda FSR 3'ü kullanarak fg açabiliyorsun. Eğer 4000 serisi kartın varsa işine yaramaz.
Anladım hocam bunun videolarını gördüğümde dosyaları oyunun klasörüne atıp ondan sonra oyuna giriyorlar. Frame generation olmayan oyunlarda frame generation getirmeye de yarıyor mu bu mod?

@Despott FSR 3, DLSS3 rakibi bir upscaling+Frame generation (kare üretme) teknolojisidir. Bu teknoloji açık kaynak kodlu olduğu için FSR 2 olan ve DLSS olan oyunlara modlanması çok kolay. Bu yüzden zaten 2 haftada yaklaşık 80 oyuna geldi.

Benim yadigar 1060 bi mutlu oldu

Tam da ekran kartı alacağım sırada bunu görmek kafamı karıştırdı. 3060ti ve 4060 arasında gidip geliyorum. Güç tüketimi ve dlss3'ten dolayı 4060 almak istiyordum, şimdi sadece güç tüketimi cezbediyor.

Geri
Yukarı