FSX için işlemci tavsiyesi

Buğra Yalçın

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi FSX ( Flight Simulator X ) için işlemci tavsiyesi istiyorum.
Bu simulatör performansının %75'ini işlemciden elde ediyor. 2007 yılında çıktığı için günümüz teknolojisindeki ekran kartlarını pek kullanamıyor. Yani ekran kartı olarak r7 265 tercih edilebilir, diğer oyunlardaki performansı da iyi.

Ama nasıl bir işlemci istiyor bu yazılım orasını ben de tam bilmiyorum, GHz önemli diyenler var ( fsx için normalde işlemcide buna pek önem verilmez biliyorum), çekirdek performansı da iyi, olsun diğer oyunlarda da iyi performans elde edebileyim. Nedir benim işime yarayacak işlemci ? Siz önerileri yazın bütçeye uygun elbet bi öneri çıkıcaktır net değil bütçe.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bütçe belirt, benim tavsiyem i5 4690 gibi bir şey al hiç kafan ağrımasın eğer yüksek bütçe ise.

Ekleme; i5 6500 falan da alabilirsin, aşağı-yukarı aynı fiyata %20 fazladan performans alırsın.
Tam sistemini yazar mısın?

Sistem toplamadım, yazın toplicam kısmetse, araştırma yapıyorum. Simulatör biraz cins çalıştığı için derin araştırma yapıyorum bayağı önceden.

Dostum araştırma yapıyorum işte, fsx konusunda pek kaynak yok nasıl iyi fps alırım başlığına benzer. Türkçe kaynak yok. Yumurta kapıya dayanınca toplayamam sistemi, oyundan ziyade simulatör amaçlı toplicam sistemi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı