FTTH altyapınızda GPON'u arada kapatıp dinlendiriyor musunuz?

Makineler yorulmaz, bu nedenle dinlenmeye vs. ihtiyaçları yoktur. Bunun dışında ısınma gibi bir durum gözlemlenirse cihazı kapatıp soğumasını sağlayabilirsiniz.
Sağ olun hocam görüşünüz için. Başka fikrini belirtmek isteyen varsa diğer hocalarımın da görüşünü almak isterim.

İnternet yavaşlamalarının çoğu fiş takıp unutup hiç çekmemek zaten günde modemin fişini çekip takarsanız daha stabil internet alırsınız her modem donuyor belli bir süreden sonra

Kapatıp dinlendiriyorum. Çünkü ADSL altyapıda modemimiz çöp olmuştu. Bu sebepten ötürü her gün bir 10 dakikalığına da olsa modem ve PON cihazını kapatıyorum.

Konu biraz geçmiş ama yazayım dedim.

Kapatıp dinlendiriyorum. Çünkü ADSL altyapıda modemimiz çöp olmuştu. Bu sebepten ötürü her gün bir 10 dakikalığına da olsa modem ve PON cihazını kapatıyorum.

Konu biraz geçmiş ama yazayım dedim.
Benim PON cihazı evimdeki internet panosunda. Orayı açamıyorum sorun olmadıkça. Babam kızıyor kurcalıyormuşum. Aslında hiçbir şey yaptığım yok ama açtırmıyor orayı bana :(. Bencede bir açıp kapatsam iyi olacak çünkü nerdeyse Comnet'e geçtiğimden beri açık. En son saha ekibi yeni cihaz takmıştı. Cihaz açıldığından beri bir gün kapanmadı.

Benim PON cihazı evimdeki internet panosunda. Orayı açamıyorum sorun olmadıkça. Babam kızıyor kurcalıyormuşum. Aslında hiçbir şey yaptığım yok ama açtırmıyor orayı bana :(. Bence de bir açıp kapatsam iyi olacak çünkü nerdeyse Comnet'e geçtiğimden beri açık. En son saha ekibi yeni cihaz takmıştı. Cihaz açıldığından beri bir gün kapanmadı.
Hocam ADSL altyapıdayken, telekom ekibi bize ara ara dinlendirmemizi söylemişti. Hatta onlar gece kapatın diyorlardı birkaç saatliğine. Ben bizim evde, kapatamıyorum çünkü ailecek yaşıyoruz. Öğleliyin bir 15 dakika dinlendiriyorum o kadar.

Hocam ADSL altyapıdayken, telekom ekibi bize ara ara dinlendirmemizi söylemişti. Hatta onlar gece kapatın diyorlardı birkaç saatliğine. Ben bizim evde, kapatamıyorum çünkü ailecek yaşıyoruz. Öğleliyin bir 15 dakika dinlendiriyorum o kadar.
Benim de keşke fırsatım olsa da kapatıp açsam. :(

Geri
Yukarı