FTTX Kabin binamın altında evime GPON nasıl alabilirim?

Bu fiber değil. VDSL altyapıdan bir farkı yok. Fiber için o eski kutudan bir kıl alınıp ofdk takılması ve dairelere obk çekilmesi lazım. Bunun içinde il müdürlüğüne başvurman lazım.

Bir de anladığım kadarıyla o kutuyu yeni takmışlar. Şaşırdım doğrusu. Çünkü TT son 3-4 senedir sadece FTTH GPON altyapı getiriyor. O kutusunda genelde köy/kasaba tarzı küçük yerlere takıyorlar.

Bu fiber değil. VDSL altyapıdan bir farkı yok. Fiber için o eski kutudan bir kıl alınıp ofdk takılması ve dairelere obk çekilmesi lazım. Bunun içinde il müdürlüğüne başvurman lazım.

Bir de anladığım kadarıyla o kutuyu yeni takmışlar. Şaşırdım doğrusu. Çünkü TT son 3-4 senedir sadece FTTH GPON altyapı getiriyor. O kutusunda genelde köy/kasaba tarzı küçük yerlere takıyorlar.
Yeni değil aslında kutuyu takalı çok oldu ama kabloları getirmeleri 6 ayı buluyor

ve evet il müdürlüğüne gitmemiz gerekiyormuş, ttnet ile görüştüm çağrı merkezinden.

T21 kabini artık çok kullanmıyorlar. Zaten üzerinde de 2018 yazıyor. Soldaki ankastreden de anlıyoruz yeni olmadığını. İçerisi oldukça karışık zira.
Kutuyu getirip taktılar. 1-1.5 sene öyle bekledi. Pandemiye denk geldi diye sanırım. Sonrasında fiber olan o turuncu kabloyu döşediler.

Geri
Yukarı