FTTX-V1(GPON) altyapının maksimum hız değeri nedir?

Bende de var bu fakat Türk Telekom'la görüştüğümde 100 Mbit'e kadar var diyor ama alt yapınız GPON diyor şimdi benim anlamadığım GPON alt yapısında neden Max 100 verebiliyoruz diyor? Sorduğumda cevapları alt yapınızda çalışma veya teknik bir sorun olabilir veya port yoktur diyor mantıklı gelmedi bana bu açıklamaları ben Türk Telekom'a geçiş yapacağım Superonline'dan bir an önce kurtulmak istiyorum. 100 Mbit bağlatıp sonra onu 1000 yaptıramaz mıyız GPON çünkü altyapı.

Bende de var bu fakat Türk Telekom'la görüştüğümde 100 Mbit'e kadar var diyor ama alt yapınız GPON diyor şimdi benim anlamadığım GPON alt yapısında neden Max 100 verebiliyoruz diyor? Sorduğumda cevapları alt yapınızda çalışma veya teknik bir sorun olabilir veya port yoktur diyor mantıklı gelmedi bana bu açıklamaları ben Türk Telekom'a geçiş yapacağım Superonline'dan bir an önce kurtulmak istiyorum. 100 Mbit bağlatıp sonra onu 1000 yaptıramaz mıyız GPON çünkü altyapı.
GPON ise 1000mbit alabilirsin. Bağlı olduğun olt'de eğer sıkıntı varsa hız düşebilir fakat olt'de olan sikinti, t.t tarafında hemen hallediliyor. Konustugunuz temsilci bilgisiz olabilir. Diğer bir durum, temsilci gpon demiş olabilir, çünkü onlar fttb'yi bile fiberden sayiyor. Gpon diyip geçiştirmiş olabilir. Belki de altyapı fttb'dir, ftth değildir. Fttb'de eğer ki gigabit switch kullanılırsa, 1000mbit alınabilir. Ama eğer ki eth/switch var ise, 100mbit alırsın.
Bina'nın içine bakabilir misin OFDK var mı.. OFDK dediğim; türk Telekom yazılı gri, beyaz,siyah kutu. Pasif sonlandırma yapılır bu kutuda.

GPON ise 1000MBIT alabilirsin. Bağlı olduğun Olt'de eğer sıkıntı varsa hız düşebilir fakat Olt'de olan sıkıntı, t. T tarafında hemen hallediliyor. Konustugunuz temsilci bilgisiz olabilir. Diğer bir durum, temsilci GPON demiş olabilir, çünkü onlar FTTB'yi bile fiberden sayiyor. GPON deyip geçiştirmiş olabilir. Belki de altyapı FTTB'dir, FTTH değildir. FTTB'de eğer ki gigabit switch kullanılırsa, 1000MBIT alınabilir. Ama eğer ki eth/switch var ise, 100Mbit alırsın.
Bina'nın içine bakabilir misin ofdk var mı? Ofdk dediğim; Türk Telekom yazılı gri, beyaz, siyah kutu. Pasif sonlandırma yapılır bu kutuda.

Bakabilirim ama temsilcinin bana dediği yüzde yüz GPON evinize kadar cam kablo ile gelecek hatta saha ekibimiz gelip binadan evinize fiber kabloyu çekecek dediler o yüzden eminim GPON olduğuna.

Bakabilirim ama temsilcinin bana dediği yüzde yüz GPON evinize kadar cam kablo ile gelecek hatta saha ekibimiz gelip binadan evinize fiber kabloyu çekecek dediler o yüzden eminim GPON olduğuna.
Ftth (eve kadar fiber) altyapıda max hız teoride 1000mbpsdir. Fakat 968mbps'den fazlası alınmaz. Son kullanıcı, 940-950mbps alır. Dolayısıyla sana denilen durumda hata var. 100mbps olamaz. Bağlı olduğun OLT'de bakım çalışması yapılıyordur.

FTTH (eve kadar fiber) altyapıda Max hız teoride 1000MBPS'dir. Fakat 968Mbps'den fazlası alınmaz. Son kullanıcı, 940-950Mbps alır. Dolayısıyla sana denilen durumda hata var. 100Mbps olamaz. Bağlı olduğun Olt'de bakım çalışması yapılıyordur.

Ve aynı zamanda bina yeni bina sizin yukarıda dediğiniz gibiyse FTTB yoktur TT artık FTTB yapmıyor demişsiniz.

Ve aynı zamanda bina yeni bina sizin yukarıda dediğiniz gibiyse FTTB yoktur TT artık FTTB yapmıyor demişsiniz.
Evet. Bina yeni ise fttb yapilmiyor, tercih edilmiyor. Ftth altyapı veriyorlar. Bina yeni ise ftth'dir. Siz ilk önce 100mbit paketi alın, daha sonrasında 1000mbps yukseltirsiniz. Olt kaynaklı sıkıntı olabilir fakat ben çokta öyle olduğunu düşünmüyorum. Çünkü t.t tarafında OLT'ye mudahele hızlı oluyor.

Evet yarın gelip bağlayacaklar o zaman anlayacaz nedir ne değildir ama GPON diye düşünüyorum ben temsilcide muhtemelen alt yapınızda şu an bir sorun vardır normalde 1000 alabiliyor olmanız lazım dedi bu alt yapıda.

Evet yarın gelip bağlayacaklar o zaman anlayacaz nedir ne değildir ama GPON diye düşünüyorum ben temsilcide muhtemelen alt yapınızda şu an bir sorun vardır normalde 1000 alabiliyor olmanız lazım dedi bu alt yapıda.
Temsilciler biraz cahil olur. Saha'dan gelen ekip daha bilgilidir. Çünkü t.t temsilcileri sadece ekrandan gördüğü bilgi kadar varlar. Bağlı olduğun SSG'den olt'ye, OLT'den ofdk'ya kadar olan bilgiyi göremezler. Ftth'de arka planda çok olay vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı