Fuat Ergin Kimdir?

ya hiçbir şey demediğim halde aşağılanıyor ve küçük düşürülüyorum.

Hocam, sizi anlamak çok zor. Fuat ergin Allah'tan MC yetiştiririken sizin gibi birine denk gelmemiş. Komik bir fuat ergin sözü söyledim, bunda alınacak bir şey yok.

Hocam, sizi anlamak çok zor. Fuat ergin Allah'tan MC yetiştiririken sizin gibi birine denk gelmemiş. Komik bir fuat ergin sözü söyledim, bunda alınacak bir şey yok.
Ya bak ben bir şey diyorum ve @Negan Smith yanlış anlıyor bende yanlış anlaşılsam da özür diliyorum ama yok hala uzatılıyor ayrıca asıl sizi anlamak zor bu mesajda ne dediğiniz anlamadım dalga mı geçiyorsun ciddi misin çözemedim bakın uzatılacak bir şey yok lütfen aramızda bir şey olmamış gibi davranalım.

Eski rapçilerin arasında rap yapma konusunda yetenekli olanlar bana göre sadece Ceza ve Sagopa'dır. Çoğu eski rapçiyi dinledim. Aralarından sadece Sagopa ve Ceza dinlerken zevk veriyor. Çünkü rape tarikata bağlanır gibi bağlanmadılar. Sanatlarına, müziklerine baktılar. Bu sayede hala yaşıyorlar.
Fuat Ergin'in müziklerini sevmiyorum. Kulağıma güzel gelmiyor. Ama yetiştirdiği rapçilerin neredeyse hepsi çok iyi. Hepsi dinlerken zevk veriyorlar. Bana kalırsa öğrencileri kendinden iyi rap yapıyor. Bu yüzden saygım büyüktür.
Yıllardır ünlenmek isteyen rapçiler ya Ceza'ya ya Sagopa'ya laf attı. Buna Fuat Ergin ve onun öğrencileri de dahil. Özellikle son zamanlarda Fuat Ergin ve Norm Ender bunu çok yaptı.
Ceza zaten ünlü biri. Türk rapçi denilince akla gelen ilk isim yıllardır net şekilde Ceza'dır. Sagopa ve diğer isimler akla daha sonra gelir. Kim ne derse desin. Ceza'nın ne daha fazla üne ne daha fazla dinlenmeye ne daha fazla para kazanmaya ihtiyacı var. Adam zaten top noktada.
Ben Fero sevmem ama Ezhel gerçekten ama gerçekten iyi bir rapçi. Ceza ve Ezhel'den parçalar çıkmasını çok isterim. Ceza ikisini de başarılı bulmuş ki feat atmış.
Sagopa bir sohbetinde türkçe rap gelişsin de nasıl gelişirse gelişsin ömrümüzü buna harcadık gibisinden bir şeyler söyledi. Muhtemelen Ceza'da aynı şeyi düşünüyor ki beğenmeyenler dinlenmelerine baksınlar dedi.
Sagopa ve Ezhel melodik olarak en iyileri. Ceza ise underground olarak. Bu 3 kişi bana göre rap yapma konusunda en iyileridir. Çünkü sadece şiir değil ritimde yaptılar. İyi sözler yazıp rap yaptıklarını düşünmediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı