Fujitsu adaptör ısınıyor

Tuncay Kantarcı

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
FBI ajanı
Fujitsu marka adaptör kullanıyorum. Bilgisayarımda gayet yeterli besliyor. Bir süre sonra ısınmaya başlıyor ve elimi yakacak gibiymiş gibi oluyor. Ama hiçbir ses gelmiyor adaptörden, bir zararı olur mu? Sorun çıkar mı?

04BAF159-A45B-41AF-A0F9-0090EBFA4DB0.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fujitsu marka adaptör kullanıyorum. Bilgisayarımda gayet yeterli besliyor. Bir süre sonra ısınmaya başlıyor ve elimi yakacak gibiymiş gibi oluyor. Ama hiçbir ses gelmiyor adaptörden, bir zararı olur mu? Sorun çıkar mı?

Eki Görüntüle 1525720

Bilgisayarın orijinal adaptörü ise sorun olmaz.
Değil ise değerlerin kontrol edilmesi lazım.
Bilgisayarın marka modeli nedir?
El yakacak kadar ısınması normal değildir.

Bilgisayarın orijinal adaptörü ise sorun olmaz.
Değil ise değerlerin kontrol edilmesi lazım.
Bilgisayarın marka modeli nedir?
El yakacak kadar ısınması normal değildir.

Toshiba L750 - 1ML. Adaptörü araştırdım. Orijinal adaptör kullanıyorum. Bir de adaptörden çok hafif vızıltı sesi geliyor. Rahatsız edici değil ama arada kesilip yine o ses geliyor sıkıntı olur mu?

Toshiba L750 - 1ML. Adaptörü araştırdım. Orijinal adaptör kullanıyorum. Bir de adaptörden çok hafif vızıltı sesi geliyor. Rahatsız edici değil ama arada kesilip yine o ses geliyor sıkıntı olur mu?

Adaptör orijinal ama değerleri yetersiz.
Senin PC 19v 3.42'a adaptör kullanıyor.
Bu adaptör 20v 3.25'a voltaj olarak yüksek amper olarak düşük.

Merhaba. Bataryanız çok boşken laptop ile işletim sistemi çalıştırılıp kullanılırken aşırı ısınması ve ses (vınıltısı) çok normaldir. Şu anda artık kullanmayı bıraktığım HP 550 laptop adaptörüm ayni aşırı ısınmayı laptop kullanımı ve batarya çok boş iken şarjda iken ayni şekliyle yapıyordu, örneğin. 19-20 volt seçimi çok da önemli değil, jak girişi uyumlu olduktan sonra 1 voltluk bir fark laptop girişindeki regülatörle zaten istenilen seviyeye kadar indirilip şarj ve kullanım için bu jakla içeri alınır. Yani 1 voltluk fazlalık voltaj regülatöründe çok az değişen ısınma farkını yaratabilir, bu durum adaptörün ve laptop iç voltaj regülatörünün ekstrem ısınma durumları oluşturmasına kesinlikle yol açamaz. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı