Başarılı Kurulum Fujitsu AH532/G21

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Sistemimi kurmuş bulunmaktayım şuan mikrafon sorunu dışında hiçbir sorunum yok. Öncelikle forumumuza ve tonymac ailesine teşekkür ederim :)
Sistem Özelliklerim ;
-İntel i5 3210
-Dahili intel hd 4000 ekran kartı (şuan sadece ondan görüntü alabiliyorum. Bios'dan kapatılmıyor malesef. )
-Harici olarak Nvidia 620m ekran kartı ( optimus' teknolojisi keşke ben bu laptobu aldıktan sonra çıksaymış)
-4gb Ram
Kurulum aşamaları ;
İlk olarak söylemem gereken şey şu Clover malesef bu laptopda çalışmıyor arkadaşlar. Ya da ben çalıştıramadım. Sitemiz üzerinden ne kadar Clover içeren .dmg ve .raw dosyası indirsemde ya boot sorunu yaşadım ya da clover dan o kadar ayar yapmama ramen siyah ekran sorunu yaşadım. Bu yüzden Chameleon Bootloader 'li kuruluma yöneldim. Boot edebildim ancak donanımları tanıtamadım özellikle ekran kartıyla sorun yaşadım. Ve ekran kartını tanıtmadan apple store dan güncel ve orjinal Yosemite'yi indirdim. Unibeast ile usb ye yazdım.
Bios ayarlarından bahsedicek olursak malesef laptobumuzun biosu çok kısıtlı. Sadece ahci kontroller e ulaşabildim. ( ne uefi açıp kapatma , ne optimus özelliklerini görme ne de başka bişey mevcut değil )
Ahci kontroller zaten enabled dı ona dokunmadım. Sadece usb yi boot seçenekleri arasında en üste getirdim ve kuruluma başladım.
Açıkçası unibeast gerçekten harika, kurulumdan usb ile os x yükleme yerine herhangibi kod yazmadan ulaştım. Hiç bir kod yazmaya gerek kalmadan sürücülerim yüklendi. (Ses ve Wi-fi hariç)
Voodoo HDA ile ses sorunumu çözdüm. Wireless adaptör alarak internet sorunumu çözdüm ( Zyxel-NWD2105). Şuan Apple Store a sorunsuz bağlanabiliyorum ancak facetime ve iMessage malesef çalışmıyor. Aynı laptobu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Tekrar forumumuza teşekkür ediyorum.

Kardeşim yaşadığın bütün sorunları bende yaşadım. Clover imkansiz siyah ekranı geçmesi. Chameleon açılmıyor bir türlü. 1' e basınca ne yapmak lazım açabilmek için? Ne yaptın sen?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı