Fujitsu Lifebook AH532/G21 Mac OS X Kurulumu

Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar bilgisayarıma Hackintosh kurmak istiyorum ama bir türlü kuramadım. Yardımcı olabilecek var mı? Sistem özelliklerini aşağıda verdim:

• Ekran : 15.6"
  • İşlemci : Intel Core i5-3210M up to 3.1GHz 3MB
  • Chipset : HM76
  • Wireless : integrated WLAN b/g/n
  • İşletim Sistemi : Windows 8.1 Pro
  • Ekran Çözünürlük : Glossy 16:9 WXGA (1366 x 768) LED Backlight
  • Bellek : 4 GB DDR3 1600 MHz PC3-12800
  • Sabit Disk : HDD SATA 500 GB 5.4k
  • Ekran Kartı : nVidia GeForce GT620M 1GB VRAM
  • Kamera : HD-camera
  • Optik : DVD Super Multi (reader/writer)
  • Bluetooth : Bluetooth V4.0
  • Ses : 2x built-in speakers (stereo)
  • Modem-Ethernet : Gigabit (10/100/1000 Mbit)-LAN

tgaw.png

BIOS ayarlarında UEFI seçeneği falan da yok. Şuana kadar bir sürü yöntem denedim ama hiçbiri gerçekleşmedi. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/41030-mac-os-x-mavericks-10-9-1-raw-imaji.html konudaki imajı usb belleğe yazdırıp deneyin şayet boot edemezseniz usb belleğin içindeki nVidia ve Intel ekran kartlarının Kextlerini silip tekrar boot etmeyi deneyebilirsiniz. Yazdıklarımı denemenize rağmen kurulum gerçekleştiremediyseniz takıldığınız yerdeki ekran görüntüsünü paylaşırsanız daha çok yardımcı olunabilir.

Aynı makinadan arkadaşlarımda var fuhitsu ah532/GFX , defalarca kurdum.
Kurarken Seçenekleri tıkla
1- Grafik bölümüne gir Intel seçili olsun sahte device id üzerine gelince 3 kere enıra bas rakamları 0x01660003 olarak yaz. Bu şekilde kurulumu başlat.
2- Gönderdiğim linklerde ki DSDT.aml dosyasını OSX86 Kurulu HDD nin köküne at.
3- Usb başlatıcıya gir. EFI/CLOVER içinde config.plist var bu dosyayı aç içine
aşağıdaki satırları ekle

<key>Graphics</key>

<dict>

<key>VideoPorts</key>

<integer>1</integer>

<key>VRAM</key>

<integer>64</integer>

<key>ig-platform-id</key>

<string>0x01660003</string>

<key>Inject</key>

<dict>

<key>Intel</key>

<true/>

<key>ATI</key>

<false/>

<key>NVidia</key>

<false/>

</dict>

</dict>
4- eğer nereye ekleyeceğini bilmiyorsan config.plist dosyasının linkini gönderiyorum bu dosyayı usb bellekteki clover klasörü içine yapıştır
makineyi aç kapa intel centrino wireless 2230 ve ses kartı haricinde her şey çalışacak.
5- Al buda benden olsun ses kart sürücüsünüde veriyorum sana
6- internet için 15 liraya TE7WN725N usb adaptör aldık istersen onun kext ini gönderebilirim

Gereken Dosyalar

DSDT.AML için DSDT.aml - Google Drive

config.plist için config.plist - Google Drive

ses kartı için ALC269VC2 HD.zip - Google Drive ses kartı için içinde açıklama var onu uygula

eğer eternet kartınla kablolu internet istersen RealtekRTL81xx-0_0_90.pkg - Google Drive bunu kurmalısın

7- Intel centrino wireless 2230N çalışmıyor bir aydır bunlar için kext ler hazırlıyorum deniyorum başarırsam burdan duyururum

İyi günler
Bendede fujitsu AH 532 var en son raw dosyasını indirdim. Clover boot ile install yapıyorum siyah ekranda kalıyor. kurulumdaki videolarda gözüken yazılar bile geçmiyor. Bu sorun ne olabilir. Install mac osx yaptığım anda siyah ekranda kalıyor. hiç bir şey olmuyor. 30 dk kadar bekledim. Cevaplarınzı için teşekkürler

İyi günler
Bendede fujitsu AH 532 var en son raw dosyasını indirdim. Clover boot ile install yapıyorum siyah ekranda kalıyor. kurulumdaki videolarda gözüken yazılar bile geçmiyor. Bu sorun ne olabilir. Install mac osx yaptığım anda siyah ekranda kalıyor. hiç bir şey olmuyor. 30 dk kadar bekledim. Cevaplarınzı için teşekkürler
Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum. Aynı laptop ile. Malesef bi çözüm bulamadım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı