Fujitsu LifeBook AH532 G21 Clover ile Yosemite kurulumu

umttr07

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, aranızda yeniyim. UEFI ile dual boot olarak Mac kurulum videosunu izledim ve işe başladım.
  1. Sitemiz üzerinden Yosemite 10.10'u RAW olarak indirdim ve USB'ye yazdım.
  2. Transmac ile NVIDIA kextlerini sildim.
  3. USB ile boot ettim clover açıldı ve Options'tan graphic injector menu'ye gelip inject intel parantezindeki + işaretini kaldırıp kuruluma başlamak için ana ekrandaki Boot mac os x from os x ınstall usb ye tıklıyorum.
  4. Sonrasında sadece siyah bir ekranla karşılaşıyorum. Hiçbir yazı gelmiyor ve ekran öylece dakikalarca kalıyor, bende güç düğmesiyle bilgisayarı kapatıyorum. Notebook özelliklerm ise özetle;
  • Fijitsu ah532/g21
  • Intel i5 sanırım 3320
  • 4 GB RAM
  • Intel HD 4000 onboard ekran kartı
  • NVIDIA GT 620m harici ekran kartı
Bütün günümü bunu yapmak için harcadım arkadaşlar. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Mobilden yazdığım için yazım hatalarından dolayı özür dilerim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Clover/Options/Binaries/KernelPM (+)
  • Clover/Options/Graphic injector/injectEDID (+)
Bunları bir dener misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kernel And Kext Patches altında seçili olmayan seçenekleri seçip dener misiniz ? Alternatif olarak -x ile boot etmeye çalışın.

Bir de cihazınızı en son BIOS sürümüne güncelleyin. Fujitsu biraz problemli olabilir.

Bios ayarlarını yaptınızmı.
evet yaptım
Kernel And Kext Patches altında seçili olmayan seçenekleri seçip dener misiniz ? Alternatif olarak -x ile boot etmeye çalışın.

Bir de cihazınızı en son BIOS sürümüne güncelleyin. Fujitsu biraz problemli olabilir.
öncelikle ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim. soyledıgınız menuye nereden ulaşabilirim ? ve -x ile boot etmek için komudu nereye eklemelıyım ? özür diliyorum biraz fazla oluyorum. Resim olarak yaşadığım sorunu eklıyorum.

Bunları hangı ekranda denicem ?

Evet yaptım.
  • Clover/Options/Binaries/KernelPM (+)
  • Clover/Options/Graphic injector/injectEDID (+)
Bunları bir dener misin?
dediklerinizi denedim malesef durum aunı. Bios güncel surume sahip

Binaries bolumundeki tüm seçenekleri seçtim yine aynı sıkıntıyı yaşıyorum

-x ile başlatmak için boot os x üzerindeyken space tuşuna bas. Açılan menüde secure boot olması lazım. Onunla dene

• Hazırladığın USB hatalı olabilir.
  • Eğer bizim paylaştığımız imaj ile kurulum yapıyorsan Chameleon ile boot etmeyi dene

• Hazırladığın USB hatalı olabilir.
  • Eğer bizim paylaştığımız imaj ile kurulum yapıyorsan Chameleon ile boot etmeyi dene
Sizin hazırladığınız yosemite raw dosyasıyla usb ye kurulum yaptım. Boot screenda usb yi seçtikten sonra defalarca "1" e basmama ramen chameleon a ulaşamadım "1" e tekrar tekrar basmama ramen surekli clover çıkıyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı