Fujitsu LifeBook AH532 G21 Clover ile Yosemite kurulumu

Önemli değil. Ubuntu değil de sana xubuntu yada linux lite kurmanı önersem ? Biraz görsel istiyorsan Elementary OS freya çıktı ve şu an onu kullanıyorum :)

Unity, Gnome ve KDE ortamları biraz ağır masaüstleri. Windows'a göre çok hafif ve hızlılar ama linux'u eskli bir makinede kullanacaksanız Xfce ilk tercihiniz olsun. Eğer sisteminiz i5 ve üzeri ise zaten rahatsınız. İstediğinizi seçersiniz o zaman. Ayriyeten çift çekirdekli yeni nesil pentium ve celeron'lar (Misal Pentium 1000M 1.9Ghz çift çekirdek) linux'u herhangi bir masaüstünde kasmadan çalıştırıyorlar. Biraz da bilgisayarda kullanılan teknolojiye bakar bu.

Xubuntu

www.linuxliteos.com: Linux Lite Free Linux Operating System

Download elementary OS

Eğer olabildiğince hızlı istiyorsanız Linux Lite ve Xubuntu'nun

Minimum Sistem Gereksinimi;
700Mhz Tek Çekirdek
512Mb Ram

Önerilen Sistem;
1,5Ghz Tek Çekirdek
1024Mb Ram

Ölüyü canlandırırlar desem yeridir :) Ayrıca yüksek sistemde harika çalışırlar ve oyun, program ve sistem içi performansları harikadır ;)

Eğer daha önce bilgisayarınızda Elementary OS çalıştırdıysanız çok güzel bir yeni versiyon yapmışlar, özellikle tavsiye ederim :)
Eskiden kalan elementary os iso mu usb ye yazıp kurdum ve gerçekten iyi ki kurmuşum diyebildim :) freya çıktığını bilmiyordum freya kurayım hemen. Yönelgeleriniz için ne kadar teşekkür etsem az tek kelimeyle harikasınız :)

Aslına bakarsan freya çıkalı 2 yada 3 gün mü ne oldu. Daha yeni çıktı freya. Ama pantheon masaüstü gerçekten çok hızlı. Tek eksiği türkçe desteği çok iyi değil. Türk kullanıcılar arttıkça Elementary'e destek verecek gönüllülerin olacağını düşünüyorum. Sistem genel olarak harika, kararlı ve bir xfce kadar hızlı :)

Aslına bakarsan freya çıkalı 2 yada 3 gün mü ne oldu. Daha yeni çıktı freya. Ama pantheon masaüstü gerçekten çok hızlı. Tek eksiği türkçe desteği çok iyi değil. Türk kullanıcılar arttıkça Elementary'e destek verecek gönüllülerin olacağını düşünüyorum. Sistem genel olarak harika, kararlı ve bir xfce kadar hızlı :)
Şuan eski bilgisayarımda freya yükşü. Yalnız arada sırada ekranda takılmalar ve titremeler yaşıyorum. Bugünde bu sorunu çözeyim :)

Sen normal kullan, güncellemeleri, uygulamalarını yükle. İlk başta bende de kastı. Özellikle uygulama yüklerken ilk kurulduğunda kasıyor. Ayrıca zaten işlem yaptığı için kasıyor, sistem boş durmuyor. Güncellemelerini düzenli olarak yap yeter :) Günlük kullanımda hızını hissedersin. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı