Full HD 144 HZ IPS Panel mi yoksa 4K 60 HZ mi?

kanfur

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 144 Hz Full HD panel laptobum var. Harici monitor olarak 4K 60 HZ veya 75 Hz genelde. Siz olsanız 4K için harici monitör alır mıydınız? Grafikler benim için önemli yani görsellik. Acaba 4K panel de renk farkı doğruluğu da artıyor mu? İkisi de IPS panel. Bu konuda kararsızım fikirlerinizi merek ettim.

Arkadaşlar 144 Hz Full HD panel laptobum var. Harici monitor olarak 4K 60 HZ veya 75 Hz genelde. Siz olsanız 4K için harici monitör alır mıydınız? Grafikler benim için önemli yani görsellik. Acaba 4K panel de renk farkı doğruluğu da artıyor mu? İkisi de IPS panel. Bu konuda kararsızım fikirlerinizi merek ettim.
Bence eğer CS go, pubg gibi fps oyunları için istiyorsan full hd 144hz öneririm. Yok benim için cidden görsellik önemli film, video ağırlıklı ve ara sıra hobi olarak fps oyunu oynarım dersen 4k 60hzyi öneririm.

4K oyunun 60 FPS'i zor geçiceği için almam ben.
Aslında 4k panel ile full HD arasında renk farkı çok oluyor mu ona takıldım. Yani 4k çok daha canlı mı yoksa olay çözünürlük mü sadece. Full HD olanda Ips bu arada. Yoksa oyunun kendi içinde 4k scaling ayarları ile keskinliği arttırmak yeterli olur mu?

Ekran kartım RTX 2080 Super veya 2080Ti olsa online oyunlardan ziyade hikayeli oyun oynamayı seven birisi olarak 4K monitör alırdım.
Ya da 2K 165HZ IPS monitör alırdım.

Ekran kartım RX 5700XT veya RTX 2070S olsa 144\165Hz IPS monitör alırdım.

Eğer ekran kartım bunlardan aşağıysa 165HZ 1080P IPS monitör alırdım.

Çözünürlük olayı çok değiştiriyor mu arkadaşlar? Sanki çok teknik bu soru ama benim için aslında sorun çözünürlüğün kendisi değil çünkü bir çok oyun içinde scaling ayarı var. Renk canlılığında fark çok mu? Açıkcası laptobu konsol gibi kullanıp kapağını kapatmak panele ısıdan dolayı zarar verir korkusu da var.

Geri
Yukarı