28" 4K 60 Hz mi yoksa 24" Freesync 144 Hz mi?

@ProtectYourself
Tamamını izledim sadece hertz ve tepki süresinden bahsedildi input lag ile ilgili bir şey söylenmedi. Bu videoya bakarak benim alacağım monitör 60 hertz 1 mili saniye yani hayalet efekti olmayacak.

Samsungun o ürününden cidden anlamda memnun olmayanlar var 4K olması bence çok bir şey değiştirmiyor ve sana şöyle söyliyim 144Hz monitörden 4K dan daha fazla zevk alırsın. Bence 1080p Freesync li olup olmaması çok bir şey değiştirmicek bütçene uygun bir monitör almalısın.

:D Freesync lı monitörüm varda hiç bir işe yaramadığını fark ettim. Ondan yani. Ama tabi aynı fiyata Freesync lı alabiliyorsan neden olmasın ?

144 hertz olduğu zaman Freesync çok önem kazanıyor ya da G-sync. Çünkü dikey eşleme açıkken anlık yüklenmede oyun 144 karenin altına inerse kekeleme oluyor verdiği kare değerinden daha düşükmüş gibi oluyor. Örneğin 60 hertz monitörde V-sync açtınız kare 50'ye düştüğü zaman onu 20 imiş gibi gösterir. 144 hertz olduğu için ufak bir yükte bile 144'den aşağı düşebilir bu da kekeleme yapar. Bu yüzden Freesync olması önemli. Ayrıca hesapladım 1050 liraya geliyor burada Benq XL2411Z 1100+ fiyatta aynı şekil Asus VG248QE de bu fiyatlarda geziniyor hem daha ucuz hem de Freesync neden olmasın? (y) Tek korkum gümrükte bıçak ile kartona girişmeleri. Monitörü öldürebilirler. :kararsız:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı