Full HD mi yoksa 2K mı?

O sisteme 1080P monitör almayın bence. Sizin 1080P monitörde ayarladığınız 2K ile normal 2K arasında çok fark var. Ben de geçen eski monitörü taktım, Cyberpunk 2K'da zorlanıyordu, 1080P de ultra da güzel FPS verdi ancak o 2K kalitesi gitti. Hemen değiştirdim tekrar. 2K candır, hele IPS ise fena fark oluyor.

Sistemin iyiymiş, rekabetçi oyunlarda 2K için ideal. Fakat şu var oynadığın oyunun kalitesi de önemli. Yani CS: G0 oynuyorsan 2K verimli olmaz çünkü eski oyun. Valorant olabilir yeni çıktı 2K entegresi gayat güzel olabilir. Ya da Call of Duty gibi ağır FPS oyunları için de güzel olur. Yani kısacası 4K olmaz ama 2K olur. 1080P devri artık bitti. 1080P'de 3070 kartı yazık etmektir bence. Ayrıca ben 27inç 1080P monitörde Valorant oynuyorum 3-4 oyunda bir kral bitiriyorum, yani 27 inç bence sorun değil.

2K almam bu sistem için daha mantıklı diyorsunuz yani arkadaşlar. Peki Monitör olarak TN panelden IPS panele geçiyorum bu durum biraz dezavantaj gibi görünüyor ama bu ürün VA Paneli bile aratmaz diyorlar.
Peki sizlerin önerebileceği veya deneyimlediği bir 2k ve yüksek tazeleme oranına sahip monitör var mıdır?

Arkadaşlar yeni konu başlığı açmak istemediğim için bu konu başlığı altında sormayı daha mantıklı buldum. 2K bir monitör satın alıp CS:GO vs gibi oyunlarda 1080'e çekip 3A oyunlarda 2kya geçmek RTX 3070 için mantıklı mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı