Full oyun indirme sitelerinden indirilen oyunlarda virüs bulaşma ihtimali

Ben olsam FitGirl'ü hiç kullanmazdım. HDD sağlığını da düşürüyor. Ama SSD'de etkisi ve maliyeti daha fazla.

Buna bir kanıt veya araştırma var mı hocam? (Yanlış anlamayın kendim de kullanıyorum ve böyle bir şey olduğunu yeni duydum eğer doğruysa yandık :))

Buna bir kanıt veya araştırma var mı hocam? (Yanlış anlamayın kendim de kullanıyorum ve böyle bir şey olduğunu yeni duydum eğer doğruysa yandık :))
Dosyalar sıkıştırılmış olduğu için onları açması lazım. Ve çok daha büyük yazma işlemleri gerçekleştirmesi lazım. Kurulum programında üst tarafta kırmızı bir yazı oluyor fark ettiysen. SSD'nin ömrünü kısaltabileceği yazıyor. O yüzden HDD'ye kurmanı söylüyor.

Öyle bir ihtimal var ama oyunları belirli bir sitelerden indirdikten sonra sorun olmayacaktır. Fitgirl'i uzun zaman sorunsuz kullandım. Ama oyunları repack olduğu için kurulum süresince işlemci, HDD,SSD gibi parçalara çok fazla yükleniyor.

Ayrıca, korsan kullanmanızı önermiyorum. İlla korsan kullanacaksanız repack değil normal sürümleri tercih edin.

Eki Görüntüle 634452

Merhaba arkadaşlar. Full oyun indirme sitelerinden bir oyun indirdikten sonra WinRAR arşivindeki klasörü ayıklıyorum. Ondan sonra klasör içindeki setup dosyalarını (ekteki ekran görüntüsündeki gibi) Kaspersky Security Cloud ile virüs taraması yapıyorum, temiz çıkıyor. Bu aşamadan sonra oyunun kurulumunu yaptıktan sonra yine virüs bulaşma ihtimali var mıdır?

Konu bittiyse bildirin ama arkadaşlar olay korsan indirmek değil inen dosyada virüs olma olasılığı zaten tam olarak korsana destek istese arkadaş konu kapatılırdı sayın moderatorlerimiz tarafından yanı soruyu düzeltmek gerekirse fit girl gibi bir yerden indirdiniz dosyanın virüs bulaştırma olasılığı nedir gibi bir soru cevabı lazım akadaşa.
Cevap vereyim FitGirl'in orijinal sitesinden bulaşması çok az görülür hatta görülmez ama başka yerler FitGirl'in dosyalarıyla oynayıp koyarsa yeni bir link olarak ona güvenülmez Kaspersky kullanın kurulum yapmadan önce ve sonra.
Bilgisayar güvenliği için olabildikce orijinale yönelin.
Sevgiler saygılar.

Eki Görüntüle 634452

Merhaba arkadaşlar. Full oyun indirme sitelerinden bir oyun indirdikten sonra WinRAR arşivindeki klasörü ayıklıyorum. Ondan sonra klasör içindeki setup dosyalarını (ekteki ekran görüntüsündeki gibi) Kaspersky Security Cloud ile virüs taraması yapıyorum, temiz çıkıyor. Bu aşamadan sonra oyunun kurulumunu yaptıktan sonra yine virüs bulaşma ihtimali var mıdır?
Hiçbir korsan oyun sitesi virüssüz değildir.

Burada virüs eklediklerini yazıyor ve kurulum esnasında C diskine zararlı dosya eklendiğini anlatıyor. Bu nedenle de kurulum esnasında sistem zorlanıyor. İnsanları kandırmayalım lütfen.
Why You Should Avoid Fitgirl Repacks Games? Exposed
Kanıt içermiyor. Büyük ihtimalle oyunun düzgün çalışması için birkaç değişiklik yapan programlar.
Reddit'te bunun yalan olduğunu kanıtlayan birkaç post görebilirsiniz.
Korsan oyun indirmeyin arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı