Full paket Peugeot 208 alınır mı?

Bende bir dönem 207'nin full paketini kullandım. GT modeliydi 2 sene severek kullandım model yükseltmek için sattım. Keyifli güzel bir arabaydı 10 yıl kullanırım kafasıyla alma. İsteyen oluyor veya senin satasın gelir verirsin alırsın daha iyisini. Böyle böyle daha iyilerine binersin ama kesinlikle alabildiğin aracı hemen al.

2008 kullanıyorum. GTLine değil ama GTLine 2008 kadar doluysa hiç vag grubuna bakmayın. Hele 15 yıl kullanacaksanız VAG araçlarından kesinlikle uzak durun. EAT8 varken dsg a-lın-mazz.

DSG'nin neresi dandikmiş? Kullanmasını bilene en iyi şanzımanlardandır. VAG grubu nasıl dayanıklı değil :D Elimizde 16 yıllık Passat Variant var. Ana araba olarak kullanmadığımız için otomobili son 8 yıldır hor bir şekilde kullanıyoruz (ağır yük, yazılım, yanlama, 14 kişi binme vb.) kilometresi 540 civarlarında. Volkswagen fanboyu değilim ama hakkı yenmez.

3. Yıla yaklaştım Scirocco kullanıyorum. Alırken banada sakın dsg alma dediler, aldım keyfini sürüyorum. Ne balata değiştim ne bakım yaptım aldım alalı kullanıyorum. Birde iyileştirilmiş dsg yazılımı attırdım. Kullananlardan çok hiç kullanmayanlar sağdan soldan duydukları ile yorum yapıyorlar.

Aracı düzgün kullanır ve bakımları zamanında yaptırırsanız neden kullanılmasın? Elbette kullanılır. Ama 700bin TL'yi B sınıfı bir araca vermek ne kadar doğru o kısmı biraz karışık :) Bence o kadar bütçeniz var ise C segment bir araç bakın ya da B segmentte daha uygun fiyata bir araç alıp kalan para ile sigorta, kasko, benzin, kışlık lastik gelecek yıllardaki bakım ve masraflara ayırmak daha mantıklı geliyor.

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun fakat bu miktarı 208 e bağlamak nasıl olur bilmem ilk olarak 208 sıfır olduğu için ben de sıfır ve ya sıfıra yakın araçlar önereyim.
C Sedan sever iseniz 2020 1.6 Flame X Pack çok dolu bir araç öneririm örnek ilan.
Ve ya fabrikasyon tüplü 1.6 Civic bakabilirsiniz Corollaya göre performans yalıtım ve donanımı zayıftır ancak tasarım görecelidir.
Daha küçük B segment hem cebimde param kalsın hem dolu hem performanslı bir araba alayım dersen 1.3 TCE RS Lıne Clio öneririm.
Golfe gelecek olursak bu paralara 1.0 TSI manuel en baz paketini alabiliyorsunuz bana göre mantıklı değil elbette golf kalite yalıtım işçilik olarak bu araçlardan daha iyi ama manuel devri artık bitti bir de üstüne en boş paket ne kadar mantıklı tartışılır.
Eğer illa Golf olsun dersen 2018 1.4 TSI DSG full Highline paketlerini ortalama bu fiyatlara bulabilirsin.

20 yaşındayım. Tamamen kendi emeğimle biriktirdiğim para ile 10-15 sene kullanabileceğim bir araç sahibi olmak istiyorum. Full paket 208 698.000 TL. Bu fiyata daha güzel, daha dolu sıfır araç alınır mı? Yoksa Peugeot 208 iyi midir?

Bu segmentin en iyilerinden olabilir, 0-100 9-10 saniye arası yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yol tutuşu da güzel, 70-80 ile viraja girerken arka tarafta çok az geliyor sizinle. Tanıdık birinde vardı ondan biliyorum. Ayrıca multimedya ekranı da dolu dolu.

DSG'nin neresi dandikmiş? Kullanmasını bilene en iyi şanzımanlardandır. VAG grubu nasıl dayanıklı değil :D Elimizde 16 yıllık Passat Variant var. Ana araba olarak kullanmadığımız için otomobili son 8 yıldır hor bir şekilde kullanıyoruz (ağır yük, yazılım, yanlama, 14 kişi binme vb.) kilometresi 540 civarlarında. Volkswagen fanboyu değilim ama hakkı yenmez.
DSG en çok bozulan çift kavrama sistemdir. Bunu sağır sultan bile biliyor. Şirket olarak Octavia kiraladık. Neredeyse yarısının şanzımanı yenilendi. Benim bizzat kullandığım Octavia'nın iki kez mazot hortumu delindi ve servis bu araçlarda kronik dedi. Mazot hortumu nasıl kronik olarak delinebilir? 2 depo mazotun yola akmasını geçtim, araba benzinli olsa belki motor yanacaktı. Carplay ve multimedya hatalarına hiç girmiyorum bile. Şimdi bir yıldır 30a yakın EAT8 Peugeot 2008 aldık. En ufak bir sorun yaşamadık.
Çin'de DSG şanzıman yerine Aisin şanzımanlı vw modelleri satılmaya başladı. DSG'nin kötü şöhreti dümdüz Çin yollarında bile meşhur. Youtube a girip ustalara en çok bozulan arabalar diye aratırsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı