Peugeot 508 vs Peugeot 208

do not interfere

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Merhabalar. Üniversite öğrencisiyim, ailemle bana araba almaya karar verdik. 208'daha uygun fiyatlı diye gönlüm ondan yana. Sizin fikirleriniz nelerdir. (ikisi de sıfır) olaya tabii ki 508 daha iyi gözüyle bakmayın fiyatına göre hangisi daha iyi gözüyle lütfen.

Uygun fiyatlı diye 208'den yana mı gönlün?

Ailen 508 alalım diyor herhalde. Sen de 508 varken 208 mi alayım diyorsun? Hem de parasını sen vermiyorken???

CSB gibi geliyor ama 508 alma imkanı varken 208 alanın mantığından şüphe ederim.

Arabayı alırken ilerisini de düşünmek lazım; ihtiyaç halinde zorlanmadan satabilmeyi. 2008, 3008, 508. Bunlar elden kolay çıkar. 2008 mi, 508 mi derseniz. İkisi de çok güzel araçlar, farklı segment araçlar. 2008 genel olarak daha çok tutuyor ve seviliyor.​

Ailenin maddi durumu iyise ve sana 508 alabiliyorlarsa tabii ki 508 hem de 225 beygirlik olan versiyonu.
208 de güzel araba ama birisi B segment diğeri D segment arada dağlar kadar fark var. Hem güç, hem konfor hem de kalite bakımından. 508 alabiliyorsan eğer gözün kapalı alabilirsin anladığım kadarıyla senin için alıyormuş bir genç için muhteşem bir araba. (Aile için biraz küçük gelebilir özellikle rakipleri arasında coupe bir araç olduğu için daha küçük)

208 de genç için olur aile için fazla küçük ama dediğim gibi kalite ve konforu 508'e göre çok daha aşağıda. Ağırlığı ve boyutlarına göre 130 beygir yine istediğin perfomansı sağlasa da bi 225 beygir etmez tabi. 😄

Olay tamamen bütçe meselesi artık arabalar yatırım aracı olduğu için de 508 almanız daha mantıklı maalesef TL durduğu yerde eridiği için ilerleyen yıllarda 208 ile 508 arasındaki fiyat farkı iyice açılacak o zamanlar keşke 508 alsaydık dememek için de 508 almanız daha iyi olur.

Yaklaşık olarak 1 yıl 2014 model 208 1.0 VTi araç kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim. 98 bin kilometrede araç yağ yakmaya başladı. Öyle bir yağ yakma düşünün ki şehir içinde yağ bidonuyla gezdiğinizi hayal edin. Motor rektefe olmuyor, olabilecek bir motoru yok. Sanayiye düşerek sandık motor buldum, beyin yandı yeni beyin taktırdık, güncelleme yapıldı servislerde süründüm katalizör ayrı bir olay bu araçta doldurdum katalizör düzen tutmadı tekrar çıkmasını temin ettim. Enjektörler düzen tutmadı bir sürede öyle süründüm. Sonra gittim AKM de motoru işletmeye hayırdır hemşehrim git proje çizdir dediler. Gittim proje çizdirdim bir dünya parada oraya verdik 2 ne idüğü belirsiz kağıt için. Sonra AKM muayene derken dünyanın parasını harcadım. Bu anlattıklarımı yazsam kitap olur arada çok fazla detay var çok kısa yazdım inanın. Kısacası 3 ay boyunca aracı p*ç ettiler. Ankara'da pek kıymetli bir Pejo ustası ismini vermeyim aracında benim bütçeminde ırzına geçti. O yüzden Pejo değilde 208 dendiği zaman tüylerim diken diken oluyor.

Mümkünse 1.0 ve 1.2 Vti araçlardan uzak durun. O otomatik şanzıman dedikleri saçma sapan aracıda sakın ola almayın.

Geri
Yukarı