Full-stack developer olmak ne kadar mantıklı?

Öncelikle cidden istiyor musun yoksa bi' anlık heves mi emin ol. Sonra git güzel bir üniversitede bilgisayar/yazılım mühendisliği oku. Mühendisliğin raconu gereği zaten az ders oluyor, haftada (hafta sonu dahil) en az 3-4 gün boş olur, bu günlerde oturacaksın eşek gibi çalışacaksın. Başka yolu yordamı yok bu işin. Vasıflı adamlarla çevre yapacaksın, para avcısı kızların yanına yaklaşmayacaksın, sevgili olacak kadın zaten sana hesap ödetmez. Boş insanlarla uğraşmayacaksın. Hocalar çok önemli, iş dünyasına açılan en kolay kapı o adamlar. Teknokent/Teknopark zart zurtların bir ayağı hep bu adamlarda. Gözüne işini iyi yapan, öğrencilere destek olan bir hoca kestireceksin, yapışacaksın yakasına. Hocam yol göster diyeceksin, iş lazım diyeceksin.

Güzel kariyer planı bende çoktan yöneldim sibere :D
Ya ben 2007 den beri site yapıyordum ara ara tüm dallara yöneldim, yapay zekadan tut siber güv kadar. Sonra elime bir iş fırsatı geçti webi seçtim yoksa bence siber güvenlik ve veri analistliği/veri madenciliği kısacağı veri üzerine olan bölüm bu ikisi ölmeyecek ve git gide talep artacak, bunun yanı sıra web ölecek o net yani.

Ya ben 2007'den beri site yapıyordum ara ara tüm dallara yöneldim, yapay zekadan tut siber güv kadar. Sonra elime bir iş fırsatı geçti webi seçtim yoksa bence siber güvenlik ve veri analistliği/veri madenciliği kısacağı veri üzerine olan bölüm bu ikisi ölmeyecek ve gitgide talep artacak, bunun yanı sıra web ölecek o net yani.

Veri ile ilgi meslekler bizim Türkler için zor sebebi de matematik gibi derslerde ortalama olarak kötüyüz ama siber gerçekten yurt dışına deli gibi değer veriyorlar data scineceda kaliteli ama Türkiye'de değer vermiyorlar.

Geri
Yukarı