Fuma 2 ve MSI Forge 100R sıcaklık değerleri

Buradaki rehberden işlemcinizin silikon kalitesini öğrenin. Her şeyi stok hale getirin.

Ryzen'ı bu sene şubat'ın 10'unda aldım.Termal macun fuma 2 nin içinden çıkan macunu kullandım hemen bakıyorum markasına sychte termal grease yazıyor sadece değerler yüksek mi?
hmm yanlış bilmiyorsam 3.83W/mK değerine sahip. Ortalama bir macun ama yine de bu değerler çok yüksek. Montajda sorun yok ise problem voltajlardadır. Bir göz atın derim

hemen indirip deniyorum
Değerler resimde ki gibi voltaj değerini oyundayken msi afterburner ile bakabilirim isterseniz.
@BerkayZ87
hocam bu değerler biraz yüksek geldi. Rica etsem oyunlarda ve stress testindeki voltajları söyler misiniz? İşlemci soğutucuyu doğru takmış iseniz bu değerler aşırı yüksek. Benzer performans veren Mugen 5 ve daha sıcak çalışması gereken 2700X ile stress testinde 1.2825V 4.1GHz de 71 i geçmedi daha. Üstelik kasam hava akışı olarak biraz kötü bir kasa. Stok fan ayarında 3 ön 1 arka fan mevcut
Stress testini daha kolay yapmamın yöntemi var mı yoksa herkes oyuna girip o değerleri mi baz alıyor?

Dosya Ekleri

• HwInfo.png
    HwInfo.png
    35,8 KB · Görüntüleme: 32
  • HwInfoCpu.png
    HwInfoCpu.png
    22,3 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
hemen indirip deniyorum
Değerler resimde ki gibi voltaj değerini oyundayken msi afterburner ile bakabilirim isterseniz.
@BerkayZ87

Stress testini daha kolay yapmamın yöntemi var mı yoksa herkes oyuna girip o değerleri mi baz alıyor?
Bu sayfayı kapatıp sensore tıkla.

hemen indirip deniyorum
@BerkayZ87

OCCT ile yaparsanız üzerinden hem voltaj hem sıcaklıklari kontrol edebilirsiniz hocam. Stabilite için en iyisidir.

Bu sayfayı kapatıp sensore tıkla.
Yük altında değil şuanda tam olarak hangi değeri istediğinizi bilmediğim için tüm cpu olanların gönderim :DŞuanda Occt ve ryzen clock ile stress testine sokacağım değerleri paylaşırım bittiği zaman yardımcı olan herekese teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• SensorsCpu1.png
    SensorsCpu1.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 21
  • SensorsCpu2.png
    SensorsCpu2.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 33
  • SensorsCpu3.png
    SensorsCpu3.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 28
Sorun anlașıldı hocam CPB den kaynaklı anakart saçma voltajlar veriyor. O frekans için 1.25V bile yeterli olacaktır. Silikon iyi ise çok çok daha düşük voltajda kullanabilirsiniz. Manual ayar yaparsanız her şey düzelecektir.
Voltajdan kaynaklı 20 derece fazla alıyorsunuz diyebilirim.

Sorun anlașıldı hocam CPB den kaynaklı anakart saçma voltajlar veriyor. O frekans için 1.25V bile yeterli olacaktır. Silikon iyi ise çok çok daha düşük voltajda kullanabilirsiniz. Manual ayar yaparsanız her şey düzelecektir.
Voltajdan kaynaklı 20 derece fazla alıyorsunuz diyebilirim.
Çok saolun yardımlarınız için cidden :D 2 gündür uğraşıyorum montaj için bu değerleri görünce üzüldüm cidden :D gpu sıcaklığım normal mi peki 72 derece ? şuanda slikon testini ve attığınız occt testini yapıyorum yaptıktan sonra tekrardan voltaj ayarı için yardım istemem gerekicek sanırım.

Çözüm için biosdan ilk olarak 4.1GHz manual hız girin. Ardından 1.25V verip pcyi yeniden bașlatın ve OCCT ile 10 dakika test edin. Ardından 0,0125V düșürüp crash alana kadar devam edin. Crash alinca yukseltip o değerde bırakın. Çok faha düşük sıcaklıklarda çalışacaktır.
Çok saolun yardımlarınız için cidden :D 2 gündür uğraşıyorum montaj için bu değerleri görünce üzüldüm cidden :D gpu sıcaklığım normal mi peki 72 derece ? şuanda slikon testini ve attığınız occt testini yapıyorum yaptıktan sonra tekrardan voltaj ayarı için yardım istemem gerekicek sanırım.
Evet hocam ekran kartı gayet normal. 79un altında oldukça hiç endiselenmeyin. Zaten 85 termal limite sahip ve her şekilde kendini koruyacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı