FurMark 8X MSAA olmuyor

Bende de duruyor sıkıntı orada değil. Seçince bir şey değişmiyor. GPU stress test yapar mısınız yukarıda 8X gözükecek mi?

Screenshot_9.jpg

Eki Görüntüle 1642359
Yok hocam aynı sürümü yükledim sizle, yine 8x olmuyor.

Bazıları her kartta olmuyormuş diyor.

Bazıları her kartta olmuyormuş diyor.

Satıcının sisteminde denerken olmuştu. Görüntüsünü bir başka konuda paylaşmıştım hatta sizle.

Dosya Ekleri

• furmark 8x.jpg
    furmark 8x.jpg
    7,7 KB · Görüntüleme: 65
Bu konuda daha net.

Bu konuda daha net.

Yalnız orada 8X MSAA yazmasına rağmen çıkan skor 8X MSAA değil. 2060 Super'in maksimum 8X MSAA skoru 40 FPS olacaktır, 2070 Super bile 60 FPS ancak çiziyor.

Sorun nerede peki ?

Senin kartın 8X MSAA geçmiyor, attığım konularda aynısını yaşayanlar olmuş. Senin kart tahminimce 2X MSAA'da çalışıyor stres testine soktuğunda. 1080P FHD testi yaptığında ise standart 0X MSAA değerlerini gösteriyor.

Bu bir sorun mu, bence değil. Banane 8X MSAA skorundan Furmark testi yapmayacağız sabah akşam değil mi. Oyunlarda ideal performansını veriyorsa tamamdır.

Madem maksimum skor 40 fps olacaktır, bazı kartlar nasıl desteklemiyor :D

Tahmin yürütüyorum. 2070 Super 60 veriyor onu biliyorum, 2060 Super görmedim. NVIDIA kartların genelde 8X MSAA skorları AMD'lerden iyidir. 0X olunca işler değişiyor.

Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı şu şekilde çözdüm umarım sizde işe yarar.
Furmark ı kurduktan sonra otomatik olarak başlattığında kapatın daha sonra masaüstündeki Furmark simgesine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve 8x MSAA deneyin.
Benim bulduğum yöntem bu umarım yardımcı olur size de .

Yeni konular

Geri
Yukarı