FurMark test Sapphire Pulse 6700 XT

• Konuyu başlatan ctg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 833
teşekkürler yorumunuz için. Sizin konuyu okuyunca bende de afterburner vardı aynı durum da olabilir. Format sonrası yüklemeyeceğim. AMD uygulaması olacak sadece. Afterburner'da benim baktıktığım bilgileri AMD'de de sağlıyor benzer bir arayüz ben beğendim.

Format sonrası furmark çalıştırıp fan ayarı varsayılanda nasıl bir sonuç aldığımı ileteceğim.
Bekliyorum hocam. Bu arada kasa modeliniz nedir? Bir de ortam sıcaklığı yüksek mi? %60 fan hızında bu kartın yükte ortalama sıcaklığı 71-72 derece diye yazmışlardı Reddit'te.

Diğer özelliklerim bu şekilde. Oda 24.5 derece.
1660s varken kullanım %100'yken yazın 75 kışın 70'di.

AMD Ryzen 5 2600
GIGABYTE B450M
Thermaltake V200 600W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
2 ader XPG 8GB Gammix D30 KirmIzI 3000MHz
CL16 DDR4 Single Kit Ram
Toshiba OCZ 250 GB 2.5 SATA3 SSD 1700MB/S-1200MB/S

Diğer özelliklerim bu şekilde. Oda 24.5 derece.
1660s varken kullanım %100'yken yazın 75 kışın 70'di.

AMD Ryzen 5 2600
GIGABYTE B450M
Thermaltake V200 600W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa
2 ader XPG 8GB Gammix D30 KirmIzI 3000MHz
CL16 DDR4 Single Kit Ram
Toshiba OCZ 250 GB 2.5 SATA3 SSD 1700MB/S-1200MB/S
Kasanın önü mesh değil pleksiymiş. Mesh olsa fark eder yine sıcaklıkta.

Şöyle bir konu var bakın isterseniz:

valla güzel bir fikirmiş gerçekten bunu deneyeceğim.

Yani format sonrası fark olmadı. yüzde 50'yi aşmadı varsayılan ayarlarda ben ayarlamak zorunda kaldım.

@imnotagamer Fan için sizde şuan hangi ayarlar var?

Son düzenleme:
valla güzel bir fikirmiş gerçekten bunu deneyeceğim.

Yani format sonrası fark olmadı. yüzde 50'yi aşmadı varsayılan ayarlarda ben ayarlamak zorunda kaldım.

@imnotagamer Fan için sizde şuan hangi ayarlar var?
En son şu ayarlar vardı.

Yani en yüksek fan hızı %57 ayarlamama rağmen oyuna girdikten veya stres testini başlattıktan 5-10 saniye sonra 2200 rpm değerine yani %75'e gelip kalıyor.

Bugün AMD forumunda şöyle bir konu gördüm:

Windows hızlı başlangıç ayarını kapatınca düzeldiğini söylemiş. Bu akşam deneyeceğim, insallah olur.

Aynı ekran kartı bende var, buna yakın sonuçlar alıyorum hava sirkülasyonum pek iyi durumda değil.
Bana da Furmark sonuçları absürt gelmedi ama sizin fan ayarlarınız nasıl? AMD uygulamasından bakabilir misiniz?
İnternette millet fanından ve serinliğinden çok memnun gibi.

En son şu ayarlar vardı.

Yani en yüksek fan hızı %57 ayarlamama rağmen oyuna girdikten veya stres testini başlattıktan 5-10 saniye sonra 2200 rpm değerine yani %75'e gelip kalıyor.

Bugün AMD forumunda şöyle bir konu gördüm:

Windows hızlı başlangıç ayarını kapatınca düzeldiğini söylemiş. Bu akşam deneyeceğim, insallah olur.
Hızlı başlangıcı denedim. Bir etkisi olmadı.

Son düzenleme:
Hızlı başlangıcı denedim. Bir etkisi olmadı.
Ben de şimdi baktım, bende zaten kapalıymış hızlı başlatma.

Şimdi şöyle bir test yaptım. Sadece ekran kartı undervolt yapıp fana dokunmayayım dedim. Ekran kartı 75'lere çıkıyor ama fan %30-35 arası takılıyor. Kafayı yiyeceğim yakında o olacak.

WhatsApp Görsel 2023-09-29 saat 20.59.32_fa5c566e.jpg

yani benim iade etme şansım var. HB'den olmadı iade mi etsem. 9.500'e aldım. iade etsem bu fiyata bulabilir miyim böyle bir kart emin değilim.

Ben de şimdi baktım, bende zaten kapalıymış hızlı başlatma.

Şimdi şöyle bir test yaptım. Sadece ekran kartı undervolt yapıp fana dokunmayayım dedim. Ekran kartı 75'lere çıkıyor ama fan %30-35 arası takılıyor. Kafayı yiyeceğim yakında o olacak.

Eki Görüntüle 1961638
yani fan düzgün çalışmadan istediğimizi yapalım iyi performans alamayız. fan curve'ı kendimiz yapıp devam edebiliriz.

Aynı ekran kartı bende var, buna yakın sonuçlar alıyorum hava sirkülasyonum pek iyi durumda değil.
fan hızınız nasıl? Herhangi bir ayar yapmadan %50'yi aşıyor mu?

Yani benim iade etme şansım var. HB'den olmadı iade mi etsem. 9.500'e aldım. İade etsem bu fiyata bulabilir miyim böyle bir kart emin değilim.

Yani fan düzgün çalışmadan istediğimizi yapalım iyi performans alamayız. Fan Curve'ı kendimiz yapıp devam edebiliriz.

Fan hızınız nasıl? Herhangi bir ayar yapmadan %50'yi aşıyor mu?

Yük altında genelde %52 falan oluyordu yanlış hatırlamıyorsam yeni almıştım zaten, şu an bakamıyorum çünkü başka sorunlarla uğraşıyorum siyah ekran falan alıyorum.

Geri
Yukarı