FurMark test Sapphire Pulse 6700 XT

• Konuyu başlatan ctg
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 832

ctg

Kilopat
Arkadaşlar.

Sizce bu sonuçlar normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-09-29 131058.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-29 131058.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 71
Değil. Adrenaline uygulamasından fan ayarlarını biraz yükseltin bir de öyle kontrol edin. 83 dereceyi görmüş ama hala %52 devirle dönüyor.

Eğer 8X MSAA yanında en yüksek ayarda test yaptıysanız bu değerler ve sıcaklık normal.
Kart maks watt değerini bile görmemiş. Nasıl normal?

Geçen sosyalde bu kartın soğutması nasıl dediğimde bana çok iyi demişlerdi. Baya iyiymiş gerçekten. (!)

yok hocam onu okudum da kartı yeni takdım ondan önceki kartım nvidia'ydı. sürücülerini temizledim ama atladığım bir şey olup, çakışıyor olabilir. zaten format atacaktım.

Formata başlamadan şöyle bir ayar ile bu sonucu aldım. Normaldir umarım artık ama fan sesi yüksek oldu böyle tabi biraz gigabyte Nvidia 1660s'e göre.

Dosya Ekleri

• fan1.png
    fan1.png
    74,2 KB · Görüntüleme: 43
  • furmak1.png
    furmak1.png
    3,5 MB · Görüntüleme: 47
Aynı karta sahibim. Sıcaklıklar bir tık yüksek, benimki varsayılan ayarlarda 73-74 derece civarında.

Ekran kartının çok sesli çalışması ile ilgili bir problem var bende, konusunu açmıştım. Stres testi yaptığında fanın hızı kaç rpm oluyor?

Özel ayarda ne yaparsam yapayım %75'e kitleniyor ve frekansı 2581, mV değerini de 1130 yaptığımda 53 derecede çalışıyor kart. Ama %75 çok yüksek bir sayı, bunu 50-60 civarına indirmeye çalışıyorum ama başaramadım. Bugün Windows'un hızlı başlangıç ayarını kapatıp deneyeceğim tekrar. Belki sen de böyle bir şey yaşıyorsundur diye yazdım.

Aynı karta sahibim. Sıcaklıklar bir tık yüksek, benimki varsayılan ayarlarda 73-74 derece civarında.

Ekran kartının çok sesli çalışması ile ilgili bir problem var bende, konusunu açmıştım. Stres testi yaptığında fanın hızı kaç rpm oluyor?

Özel ayarda ne yaparsam yapayım %75'e kitleniyor ve frekansı 2581, mV değerini de 1130 yaptığımda 53 derecede çalışıyor kart. Ama %75 çok yüksek bir sayı, bunu 50-60 civarına indirmeye çalışıyorum ama başaramadım. Bugün Windows'un hızlı başlangıç ayarını kapatıp deneyeceğim tekrar. Belki sen de böyle bir şey yaşıyorsundur diye yazdım.
teşekkürler yorumunuz için. Sizin konuyu okuyunca bende de afterburner vardı aynı durum da olabilir. Format sonrası yüklemeyeceğim. AMD uygulaması olacak sadece. Afterburner'da benim baktıktığım bilgileri AMD'de de sağlıyor benzer bir arayüz ben beğendim.

Format sonrası furmark çalıştırıp fan ayarı varsayılanda nasıl bir sonuç aldığımı ileteceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı