FurMark Test sonuçları incelemesi

MSAA ayarını 0X değerine getirip testi tekrarlar mısınız? 70-75 FPS arasında sabitlenmesi gerekiyor.
72 fps aldım 0x yapınca
Peki sonuçlar nasıl sizce? GPU-Z sonuçları normal gibi mi? Henüz dediğim gibi kartı yeni taktım ve sürücüyü yeni yükledim. Eksik birşey de yüklemedim zaten sadece ekran kartı driverini yükledim ve ilk kurulumu yaptım. Oyun testi yapmalı mıyım? Açıkçası biraz endişeliyim bir problem var mı yok mu diye çünkü kart 2.el

72 FPS normal bir değer. Bir problem görünmüyor. Ancak yine de uzun kullanımda ortaya çıkacaktır.

Kartın sıcaklığı 80'e gelmediği sürece (Furmark'ta) ve belirttiğiniz FPS'in altına düşmüyorsa çok endişelenmenize gerek yok. Ancak yine de uzun kullanım testi size daha detaylı veriler sağlayacaktır.

72 FPS normal bir değer. Bir problem görünmüyor. Ancak yine de uzun kullanımda ortaya çıkacaktır.

Kartın sıcaklığı 80'e gelmediği sürece (Furmark'ta) ve belirttiğiniz FPS'in altına düşmüyorsa çok endişelenmenize gerek yok. Ancak yine de uzun kullanım testi size daha detaylı veriler sağlayacaktır.
Çok teşekkür ederim, fanlar otomatikte o 75derecede iken bile %42de dönüyordu. Fan hızları çok düşük gibi geldi bana, sizce değiştirmeli miyim veya nereden ayarlayabilirim?

Çok teşekkür ederim, fanlar otomatikte o 75derecede iken bile %42de dönüyordu. Fan hızları çok düşük gibi geldi bana, sizce değiştirmeli miyim veya nereden ayarlayabilirim?
Hocam öncelikle farklı testler veya oyunlarda da deneyebilirsiniz. Sıcaklık değerleri fazla gelirse fan ayarı yapabilirsiniz Radeon programından. Ama bu testte sıcaklık değeri çok iyi geldi bana o fan hızına rağmen.

Ben o fan hızlarını görünce 80 derecelere gelir diye düşündüm ama oralara gelmedi neyseki. Teste 45dereceden başladı ve 75 dereceye kadar çıktı. 1 hafta önce aynı sistemde gtx 969 4gb testi yaptığımda aynı testte max 60 dereceyi görmüştü

Ben o fan hızlarını görünce 80 derecelere gelir diye düşündüm ama oralara gelmedi neyseki. Teste 45dereceden başladı ve 75 dereceye kadar çıktı. 1 hafta önce aynı sistemde gtx 969 4gb testi yaptığımda aynı testte max 60 dereceyi görmüştü
Hocam RX 580 o ekran kartına göre fazla güç tüketimi olduğu için sıcaklık değerleri normal. Birde şu yaz günlerinde yükte 75-79 derece arası normaldir diye düşünüyorum. 80 derece ve üstüne çıkarda fan ayarı yaparsınız.

Hmm evet haklısınız aslında, fan hızları ile biraz oynadıktan sonra sıcaklık değerleri biraz daha normal seviyelere gelebilir aslında. Sizce %100 fan hızı maksimum kaç derecede olmalı?

Geri
Yukarı