Çözüldü FurMark testi nasıl yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
FurMark testi karttan karta değişiklik gösteriyor mu ama gösterdiğini tahmin ederek bu konuyu açıyorum sorularım şunlar:
1-Ayarlar nasıl olmalı? (Çözünürlük, MSAA..)
2-Kaç dakika yapmalıyım?
3-Testi kapatmam gerekirse nasıl kapatacağım?
Sonuçları sizlerle paylaşırım.
Ekran kartı: RX 5600 XT.
CPU: AMD Ryzen 5 3600X.

Çözüm
Ayarları ben FHD olarak yapıyorum. 15-30 dakika yapman yeterli olur. ESC'ye basarak kapatabilirsin.
PSU kaynakli olabilir, baska bir PSU ile deneyebiliyorsan dene.

İslemcinin fazla isinmadigindan emin misin? Sistem CPU'nun asiri isinmasindan da kapaniyor olabilir. (Kapanma ayari farkli olabilir emin degilim.)

PSU kaynakli olabilir, baska bir PSU ile deneyebiliyorsan dene.

İslemcinin fazla isinmadigindan emin misin? Sistem CPU'nun asiri isinmasindan da kapaniyor olabilir. (Kapanma ayari farkli olabilir emin degilim.)
Hayır işlemcimin bu kadar hızlı ısınması mümkün değil. Sınır 95 derece.
PSU kaynaklı büyük ihtimal PSU değiştirdiğimde testi bir daha yapıp sonuçları yazarım teşekkürler.
@Berrkay

PSU değişimini yaptım OCCT ve Superposition testlerinde sistem kapanmadı. :)
Sorun PSU kaynaklı diyebilirim. Furmark sonucunu da en kısa zamanda atacağım.

Son düzenleme:
Hayır işlemcimin bu kadar hızlı ısınması mümkün değil. Sınır 95 derece.
PSU kaynaklı büyük ihtimal PSU değiştirdiğimde testi bir daha yapıp sonuçları yazarım teşekkürler.
@Berrkay

PSU değişimini yaptım OCCT ve superposition testlerinde sistem kapanmadı. :)
sorun PSU kaynaklı diyebilirim. FurMark sonucunu da en kısa zamanda atacağım.

Hocam sonuçlar nasıl çıktı? Konuyu biraz hortlattım ama :p

Son düzenleyen: Moderatör:
1920x1080 çözünürlükte, tam ekranda, anti aliasing ayarını x8 yapınca sıcaklık 60°'yi geçmedi ama anti aliasing ayarını kapatınca 65°'ye kadar çıktı. O nedenle AA kapalıyken 30 dakika boyunca test etmek iyi olabilir. 90°'yi geçecek olursa ESC tuşuna basarak işlemi sonlandırmanı öneririm.

Geri
Yukarı