FurMark testi zarar verir mi ve kaç dakika yapılmalı?

avricaS

Centipat
Daha fazla  
Merhaba sistem topladım. Test yapmak istiyorum. FurMark ve Prime 95 aynı anda çalışırsa sistemime zarar verir mi ve kaç dakika yapmalıyım? Tüm gün demiş bazı kanallar ancak o kadar beklemek istemiyorum. 10 dakika yeterli olur mu?
İşlemcim Ryzen 5 5600X.
Ekran kartı RTX 3070.

Ben de yeni sistem topladım ama test yapmadım. Birkaç yorum gözümü korkuttu.
Hocam bence yapın. Çünkü en azından sistemin herhangi bir sorunu olup olmadığını öğrenirsiniz. Eğer PC kapanırsa test sırasında o zaman garantiye yollarsınız.

Hocam bence yapın. Çünkü en azından sistemin herhangi bir sorunu olup olmadığını öğrenirsiniz. Eğer PC kapanırsa test sırasında o zaman garantiye yollarsınız.
Furmarkı msaa 8x en yüksek ayarlar ile 1080p çözünürlükte yapmam yeterli olacak mıdır?
Gamerock Oc 3070 kullanıyorum almam gereken fps değerleri ve sıcaklık nedir tahmini olarak?
Stabil değerler almak için 1 saat yapın.
Uzun süre yaparsam sistem yanar diye korkuyorum biraz hocam.

FurMark'ı MSAA 8X en yüksek ayarlar ile 1080P çözünürlükte yapmam yeterli olacak mıdır?
Gamerock OC 3070 kullanıyorum almam gereken FPS değerleri ve sıcaklık nedir tahmini olarak?

Uzun süre yaparsam sistem yanar diye korkuyorum biraz hocam.

Hocam o zaman PC'niz test yaparken Full başında oturun. 30 dakika yeterli olacaktır. Eğer sıcaklıklar 93 derece olursa anında testi durdurun. 93 dereceyi geçmesin. Aslında orjinali 95'tir ama 93 iyidir.

Tahmini sıcaklığa gelecek olursak 85 dereceyi geçecektir. Ama fazlasını bilmem.

Geri
Yukarı