FurMark testinde RX 580 fan sesi artıp görüntü gitti

Erayurun71717171

Hectopat
RX 580 8 GB 1920 1080 yaptım antlasing kapalı. Bir anda ekran gitti, yüksek fan sesi geldi. Kapattım açtım düzeldi neden olabilir? Bu bilgisayarı bugün aldıydim.

Son düzenleyen: Moderatör:
FurMark yapmaya korktum vallahi sistemi yakar diye 80 dereceleri gördü

Fan %100 oldu

%100 fan seviyelerine çıkıp kapanıyorsa durum vahim. Umarım termal macun-pad değişimi ve temizlikle sorun hallolur. Yani sorun sıcaklık değil de başka bir şeyse kötü.
Kaç GB modeli ve kaç TL'ye aldın? Çok ucuza almadıysan iade etmeyi düşünebilirsin.

%100 fan seviyelerine çıkıp kapanıyorsa durum vahim. Umarım termal macun-pad değişimi ve temizlikle sorun hallolur. Yani sorun sıcaklık değil de başka bir şeyse kötü.
Kaç GB modeli ve kaç TL'ye aldın? Çok ucuza almadıysan iade etmeyi düşünebilirsin.
RX 580 MSI 8 GB lik verisyon sistem olarak aldım özellikler
16 GB ram i7 2. Nesil 120 GB SSD 5000 TL'ye aldım

Kimden aldın. Satan kişi %90 miningli ürün satmış. Çoğunlukla cs filan oynuyacaksan çok sorun olmaz ama ekran kartına yüklencek bir şey kurarsan sorun olabilir.

Önemli olan 12v kanalından verdiği. Üstünde yazan değil gerçek verimliliği. Bilindik markalar 12v kanalından gerçek 500w ve yakın değerler verir. Dandik fason mallar 500w yazsa da 300w vermekte bile zorlanabilirler. Furmark testinde %100 fan açıyorsa da ekran kartının en iyi ihtimalle soğutması tamamen bitiktir. En kötü ihtimal ise geçici çözüm sunan fırınlama işlemi yapılıp sana satılmış olma ihtimalidir. Bu senaryoda 1 gün çalışır 1 ay çalışır en uzun dayanan 6 ay dayanır ve kart tamamen çalışmaz hale gelir. Keşke miningcilerin gözdesi bir seriden karta sahip sistem almasaydınız.

Aynı sorun bende de yaşandı. RX 580'de 1080p çalıştırdım 1 saniye çalıştı ve görüntü gitti ama kasa hala çalışıyordu herhangi bir sıkıntı olur mu oyunlarda? FurMark çok da önemli değil bir kez deneyeyim diye açmıştım.

Aynı sorun bende de yaşandı. RX 580'de 1080p çalıştırdım 1 saniye çalıştı ve görüntü gitti ama kasa hala çalışıyordu herhangi bir sıkıntı olur mu oyunlarda? FurMark çok da önemli değil bir kez deneyeyim diye açmıştım.
Rx580 yazmışım rx480 olacak

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı