Fury Beast 3600 CL17 DDR4 icin timing ve overclock nasıl yapılır?

İşlemci stok ayarlarda dursun. İki olasılık var gibi gözüküyor, ısınma veya düşük voltaj. Test sırasında özellikle hata aldığınız zamanlarda RAM'lere dokunun. Eğer elinizi çektirecek kadar sıcaksa RAM'lerin önüne fan koyabilirsiniz. O kadar sıcak değilse voltajı 1.47V yapıp tekrar test edin.
1.46 v ile test ettim( oc li CPU) ramlar soğuk hata 1..CPU yu stoka çekip tekrar edecegim
Trcdrw yide 20 yapmalı mıyım?

@William Butcher hocam çeşitli değerlerde ki testleri tamamladım ..sonuç 3733mhz 1.4v stabil , 3800 üstü 1.47v ye kadar tüm voltajlar hatalı..
Dış yüzeyde ısınma mevcut değil..hata timinglerden olabilir mi? Hangi değerlerle oynamaliyim?

Son düzenleme:
1.46 v ile test ettim( oc li CPU) ramlar soğuk hata 1..CPU yu stoka çekip tekrar edecegim
Trcdrw yide 20 yapmalı mıyım?

@William Butcher hocam çeşitli değerlerde ki testleri tamamladım ..sonuç 3733mhz 1.4v stabil , 3800 üstü 1.47v ye kadar tüm voltajlar hatalı..
Dış yüzeyde ısınma mevcut değil..hata timinglerden olabilir mi? Hangi değerlerle oynamaliyim?

Hata aldığın testler voltaj ile ilgili olduğunu gösteriyor. DJR'da voltaj konusunda kafan rahat olsun, ısınmadığı sürece günlük 1.60V bile kullanılabilir. Üst frekanslarda 1.48V, 1.49V verip deneyebilirsin.

@William Butcher
Hocam fazla voltaj vermeden 2 değerde stabilite sağladım(testmem 6 cycling)
1-trcdrc 20 , dram 1.4v , 3733 MHz
2-trcdrc 21, dram 1.395v , 3800 MHz
Clkdrvstr ve daha önceden forumda paylaştığıniz değerleride 30-24-24-24ohm olarak girdim

İki seçenek arasında hangisini tercih etmeliyim..daha ince ayar yapabileceğim opsiyonlar mevcut mu tcrf gibi

@William Butcher
Hocam fazla voltaj vermeden 2 değerde stabilite sağladım(testmem 6 cycling)
1-trcdrc 20 , dram 1.4v , 3733 MHz
2-trcdrc 21, dram 1.395v , 3800 MHz
Clkdrvstr ve daha önceden forumda paylaştığıniz değerleride 30-24-24-24ohm olarak girdim

İki seçenek arasında hangisini tercih etmeliyim..daha ince ayar yapabileceğim opsiyonlar mevcut mu tcrf gibi
tRFC sonraya kalsın, tRFC RAM'in zaten ısınmasına neden oluyor, bir de fazladan voltaj veriyoruz. 3800 kullanabilirsiniz.

tRRDS - 4
tRRDL - 6
tFAW - 16 deneyin. Tutmazsa 6-6-24.

Aynı anda tRDRDSCL 4 tWRWRSCL 4 girin. Stabil olmazsa 5-5.

Bunları ayarlardıktan sonra tWR 14 deneyin, olmazsa 2 arttırın.
Bu değerler ile memtest5 te problem çıkmadı..lakin latancy timinglerim arttı..prime 95 testi 20-30 sn gecikmeli çalışmaya başladı..degerleri default a çektiğinde ise açılış süresinde kısalma oldu

Bu değerler ile memtest5 te problem çıkmadı..lakin latancy timinglerim arttı..prime 95 testi 20-30 sn gecikmeli çalışmaya başladı..degerleri default a çektiğinde ise açılış süresinde kısalma oldu
Sadece tWR girdiğinizde yavaşlıyor mu? Her seferinde Prime95 yapmanıza gerek yok bu arada.

Sadece tWR girdiğinizde yavaşlıyor mu? Her seferinde Prime95 yapmanıza gerek yok bu arada.
Düzeltiyorum gecikme CPU kaynaklı yaşanıyormus..şu an verdiğiniz değerlerin hepsini girdim

Hocam ayarlarınızı yaptım..sistem hantalliktan kurtuldu elinizi kolunuza sağlık..
İlave edebileceğim başka püf noktalar kaldıysa onlarıda uygulamak isterim.

Son düzenleme:
Düzeltiyorum gecikme CPU kaynaklı yaşanıyormus..şu an verdiğiniz değerlerin hepsini girdim

Hocam ayarlarınızı yaptım..sistem hantalliktan kurtuldu elinizi kolunuza sağlık..
İlave edebileceğim başka püf noktalar kaldıysa onlarıda uygulamak isterim.

ZenTimings'den ekran görüntüsü atar mısınız?

Geri
Yukarı