Futbol için geç mi?

UserHakan

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Mars
Merhabalar arkadaşlar öncelikle sizden tavsiye almak için yazıyorum.

Benim ufak bir kardeşim var ve kendisi futbolu çok seviyor. Boş zamanlarında top oynamaktan ayrılmıyor. Ama asıl sorum ise şu;

Kendisini şuanda LGS sınavı bekliyor. Şuanda yoğunlukla ders çalışıyor ama bu sınavdan sonra futbola yazılmak istiyor. Bundan 2 sene önce kendisini okulunda olan ufak bir kulübe yazdırmıştık ama o zamanlar topa tam vuramazdı yani gücü yetmezdi. Kendiside farkındaydı ve yaklaşık 1 aylık futbol hayatı başlamadan bitti :D

Şimdilerde ise okulunda her hafta halı saha maçı olduğu için ara sıra gidip izliyorum ve 2 yıl arasında dağlar kadar fark var artık daha düzgün vuruyor daha sert vuruyor ve daha hızlı koşuyor ama yaşından dolayı biraz geç kalmış gibi hissediyor. Kendisi şuan 14 yaşında yazın ise yazdırmayı düşünüyoruz fakat sizce geç mi? Nasıl bir yol izlememiz gerek sizce?

Merhabalar arkadaşlar öncelikle sizden tavsiye almak için yazıyorum.

Benim ufak bir kardeşim var ve kendisi futbolu çok seviyor. Boş zamanlarında top oynamaktan ayrılmıyor. Ama asıl sorum ise şu;

Kendisini şuanda LGS sınavı bekliyor. Şuanda yoğunlukla ders çalışıyor ama bu sınavdan sonra futbola yazılmak istiyor. Bundan 2 sene önce kendisini okulunda olan ufak bir kulübe yazdırmıştık ama o zamanlar topa tam vuramazdı yani gücü yetmezdi. Kendiside farkındaydı ve yaklaşık 1 aylık futbol hayatı başlamadan bitti :D

Şimdilerde ise okulunda her hafta halı saha maçı olduğu için ara sıra gidip izliyorum ve 2 yıl arasında dağlar kadar fark var artık daha düzgün vuruyor daha sert vuruyor ve daha hızlı koşuyor ama yaşından dolayı biraz geç kalmış gibi hissediyor. Kendisi şuan 14 yaşında yazın ise yazdırmayı düşünüyoruz fakat sizce geç mi? Nasıl bir yol izlememiz gerek sizce?
Geç değil.Umarım kardeşiniz istediği yönde ilerler ve başarılı olur.

Hani şeyi düşünüyoruz acaba altyapı olayı için geç mi kaldı çünkü altyapıya gidip oradan profesyonel olunuyor. Bu biraz düşündürüyor.

Siz nereye gidiyorsunuz hocam veya şuan durumunuz nedir?
Trabzonspor'a gidiyordum ama LGS yüzünden bıraktım.
Hani şeyi düşünüyoruz acaba altyapı olayı için geç mi kaldı çünkü altyapıya gidip oradan profesyonel olunuyor. Bu biraz düşündürüyor.
Fark edilirse bir ihtimal olur diğer türlü amatör oynayabilir. Gerçekten iyi oynuyorsa bir şans verin. Grafite bile benim bildiğim profesyonel olarak 20-22 yaşın da başlamıştı.

Son düzenleme:
Fark edilirse bir ihtimal olur diğer türlü amatör oynayabilir. Gerçekten iyi oynuyorsa bir şans verin.
Oynamasına oynuyor. Beni bile kıskandırıyor ara sıra :D Ben onun gibi oynayamazdım ama şutları hoşuma gidiyor.

Birde bunların okulunda Altınordu'nun futbol okulu hocası mı ne var ama altyapı ilede ilgileniyor mu onu bilmiyorum. İlerleyen zamanlarda okulda turnuva yapılacağını söyledi. Sizce o hoca fark eder mi veya hoca ile konuşmamız gerekir mi?

Geri
Yukarı