Futbol'a nasıl başlanır?

Para karşılığında altyapıya almazlar. Zaten bu genelde şöyle çalışır. Para karşılığında herhangi bir kulübün futbol kursuna girersiniz. Ordaki hocalarla beraber antrenman yaparsınız ve genel takımı hocalar izler. Beğendiği kişileri de altyapıya alırlar. Ama tek amacınız öğrenmekse kursa gidin
Hocam ben mi eskide aldım acaba, birkaç sene öncesinde altyapıya parayla alınabiliyordu, kursa veya futbol okuluna gitmeden direk girilebiliyordu.

Fiyat çok dert değil 3 ayda iyi seviyeye gelebilir miyim? Futbol olmadan sosyallik olmuyor onu fark ettim o yüzden üniversiteye geçene kadar iyi oynayabilmek istiyorum.

Yani o biraz da sizin bilek çevikliğinize bağlı. Onun dışında azmederseniz kendi başınıza da gelişirsiniz ama tabii kursla birlikte disiplinli çalışmak daha iyi olur sizin için. Ama gelişme konusunda net bir şey söyleyemem çünkü benimle eskiden beri futbol oynayan arkadaşlarım var. Hepsiyle aynı süre oynadık bazıları mükemmel oynuyor fakat bazıları hala futbolda kötü. Ek olarak kursa gitseniz bile fazla antrenmandan çekinmeyin. Kendi başınıza da şut ve bilek çevikliği, top kontrol antrenmanları yapın gene de.

Hocam ben mi eskide aldım acaba, birkaç sene öncesinde altyapıya parayla alınabiliyordu, kursa veya futbol okuluna gitmeden direk girilebiliyordu.
Ben şuana kadar 3 farklı kulübe gittim fakat üçünde de kursa aldılar tabi ben altyapıya kadar devam etmedim hiç bir zaman ama şahsen ben altyapıya parayla girildiğini görmedim. Belki mahalle takımlarında bu durum değişiyordur ben karşılaşmadım ama.

Aslında sadece arkadaşlarla halı saha oynanmak vb içinse bunlara gerek yok hocam, kendinize boş bir alan, arazi, okul vb bir yer bulursanız, YouTube'da belirli basit temel hareketleri öğreten videolar var. Ayrıca biraz daha yakın olun futbola, mesela her gün ayağınızda top olursa hızlı alışır hızlı gelişirsiniz, evde sadece top sürerek bile kendinizi geliştirirsiniz, ve en önemlisi yetenekte bitiyor, kendinize bakın sizin en iyi özelliğiniz ne? Örnek olarak mesela reflekslerim ve atlama, zıplama iyiyse kaleci. Oyun görüşüm ve paslarım iyi ise orta saha. Top kesme, vücut üstünlüğünüz fazla ve fazla hızlı değilseniz defans. Şut gücü, bitiricilik, hızınız iyise forvet oynanabilir.(Türkiye de zor hem de 0'dan başlanılacaksa forvet olmanızı tavsiye etmiyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı