14 yaşında Futbol'a başlamak

318177

Hectopat
Daha önce basketbol oynadım bayağı bir zaman. Profesyonel sebeplerden dolayı bıraktım ama yapmayı da sevmiyordum kapalı alan diye. Şimdi 1 yıldır futbol merakı sardı, sizce 14 yaş geçmiş mi? Futbol için covid 19'dan sonra yaz okuluna girmeyi düşünüyorum. Sadece futbol için daha önce okul turnuvalarında oynadım. Ayakkabı, dizlik, tozluk falan var. Herkes arkadaşlarım git diyor, sizce gitmeli miyim?
Ben gitmek istiyorum, sizce başarabilir miyim? Çok iyi değil iyi oynuyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not yazın gideceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Profesyonel mi düşünüyorsun bilmiyorum ama. Yeteneğin olabilir, yine de rakiplerinden 3 kat daha fazla çalışıp hepsini geçmelisin. Senden 1 yaş büyük kuzenim Adana Demir Sporda profesyonel futbolcu, ancak fiziği yetersiz olduğu için hep geride kalıyor. Ve gördüğüm kadarıyla hayatı futbol, maçlar olmuş. Eğer kaldırabilirim, fiziğim yeterli seviyede ve günlerimi top peşinde geçireceğim diyorsan hiç durma derim. Başarılar.

Profesyonel mi düşünüyorsun bilmiyorum ama. Yeteneğin olabilir, yine de rakiplerinden 3 kat daha fazla çalışıp hepsini geçmelisin. Senden 1 yaş büyük kuzenim Adana demir sporda profesyonel futbolcu, ancak fiziği yetersiz olduğu için hep geride kalıyor. Ve gördüğüm kadarıyla hayatı futbol, maçlar olmuş. Eğer kaldırabilirim, fiziğim yeterli seviyede ve günlerimi top peşinde geçireceğim diyorsan hiç durma derim. Başarılar.

Hayır daha önceden dediğim gibi 8 yaşından beri basketbol yaptım bu sene bıraktım nedeni ise yıllardır oynadığım yerde bütün takım arkadaşlarım hepsi gitti (altyapıya) biz arkadaşlarımla hep aynı yerde kaldık hatta onlardan kat kat daha iyi oynuyorduk nedeni ise çoğu torpilli idi anladın galiba 😕😟.
Çok çalışarak başaramayacağın tek şey ölümsüzlük iksirini bulmak :) Denemekten zarar gelmez, en kötü bir aktivite olur senin için.
Teşekkür ederim 😊.

b
Daha önce basketbol oynadım bayağı bir zaman. Profesyonel sebeplerden dolayı bıraktım ama yapmayı da sevmiyordum kapalı alan diye. Şimdi 1 yıldır futbol merakı sardı, sizce 14 yaş geçmiş mi? Futbol için covid 19'dan sonra yaz okuluna girmeyi düşünüyorum. Sadece futbol için daha önce okul turnuvalarında oynadım. Ayakkabı, dizlik, tozluk falan var. Herkes arkadaşlarım git diyor, sizce gitmeli miyim?
Ben gitmek istiyorum, sizce başarabilir miyim? Çok iyi değil iyi oynuyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Not yazın gideceğim.
ben 10 yaşında başladım futbol okuluna gidiyorum bu sene şeçmeler vardı katılamadım covid den yeteneğin varsa bir futbol okuluna git sana temel eğtim versinler bu arada altınordu favorimdir bi 2 sene git sonra artık ya hocalar yol verir yada sen kendi ankara gücü mü gençler birliğimi veya istediğin bir futbol klübüne git gir sakın ben yapamıycam deme dışarıda bile 30 dk yürüyüş sana avantaj sağlar
Not yazın gideceğim.
konu eski biliyorum eyer bir futbol okuluna gidiyorsan yolun açık olsun

Not yazın gideceğim.

İstersen başaramayacagin hiçbir şey yok.

10-14 arası basketbol oynamıştım ben de. Oynadığım takım feci soğutmuştu o dönem, hemen yanda futbol takımının tesisleri vardı, çaldım kapıyı girdim içeri :) 15-20 arası bölgeler arası futbolda 3 sene şampiyon olmuştuk.

Denemelisin <3

Geri
Yukarı