Futbolcu nasıl olunur?

Hocam merhaba. Size son durumu aktarmak istiyorum. Küçüklükte yaşadığım manevi ve maddi sorunlar yüzünden daha erken başlayamadım, ama artık başlayacağım inşallah. Annem babam ayrı, babam bizlere iftira attı falan filan geçiyorum bunları. Çok sıkıntılı geçti. İki sorum olacak. 1: Beraber futbol oynadığım insanlar hızlı olduğumu söylerler, yokuş koşuyorum ve bir okulun halı sahasında koşuyorum. Gerçekten yoruluyorum bunun koşu hızımı arttırdığına inanıyorum. 2 Amatör kulüp 1 belediye takımı( o da amatör takım) ve Altınorduyla görüştüm masada onlar var sizce hangisine gideyim? 2. Soru ise kahvaltı yapmadan koşuya çıkılırmı antrenman yapılır mı? Şunu da yazayım Abi. Gerçekten istiyorum, antrenmanlara 2 saat 3 saat önceden giderim, dakikte olurum ve severek yaparım antrenmanı. Hedefimi belirledim Abi. Bir amatör futbolcu olmakta beni gerçekten hedefini gerçekleştirmiş biri olarak kabul olur, profesyonel olmakta. Allah razı olsun, çok teşekkür ederim.

Kardeşim umarım istediğin hedefe ulaşırsın, yazdıklarını okurken ben de senin adına heveslendim hakkında en hayırlısını diliyorum.

Kardeşim umarım istediğin hedefe ulaşırsın, yazdıklarını okurken ben de senin adına heveslendim hakkında en hayırlısını diliyorum.
Çok sağolun, teşekkür ederim. Bende Abi sizin hakkınızda en iyisi, en hayırlısı olmasını diliyorum. Yüce Allah hedeflerinizi gerçekleştirmenizde yardımcınız olsun.

Hocam merhaba. Size son durumu aktarmak istiyorum. Küçüklükte yaşadığım manevi ve maddi sorunlar yüzünden daha erken başlayamadım, ama artık başlayacağım inşallah. Annem babam ayrı, babam bizlere iftira attı falan filan geçiyorum bunları. Çok sıkıntılı geçti. İki sorum olacak. 1: Beraber futbol oynadığım insanlar hızlı olduğumu söylerler, yokuş koşuyorum ve bir okulun halı sahasında koşuyorum. Gerçekten yoruluyorum bunun koşu hızımı arttırdığına inanıyorum. 2 amatör kulüp 1 belediye takımı( o da amatör takım) ve altınorduyla görüştüm masada onlar var sizce hangisine gideyim? 2. soru ise kahvaltı yapmadan koşuya çıkılırmı antrenman yapılır mı? Şunu da yazayım abi. Gerçekten istiyorum, antrenmanlara 2 saat 3 saat önceden giderim, dakikte olurum ve severek yaparım antrenmanı. Hedefimi belirledim abi. Bir amatör futbolcu olmakta beni gerçekten hedefini gerçekleştirmiş biri olarak kabul olur, profesyonel olmakta. Allah razı olsun, çok teşekkür ederim.

Kardeşim altınordu ya girebilirsen gir. Ayrıca koşuya çıkarken aç karna çık. Şekerli şeyler bal gibi şeyler yeme. Koşu hızını birkaç yolla arttırırsın. Bacaklarına kas bindireceksin, fit olacaksın. Bacağındaki kaslar gelişmeden hızını arttıramazsın. Artı olarak kondisyon çalışacaksın elinde ağarlıkla birkaç kilometre yürümek gibi. Veya ellerinde tuttuğun ağırlıkla yarım metreden yüksek bir yere bacak gücünle çıkıp inmek gibi.

Kardeşim altınordu ya girebilirsen gir. Ayrıca koşuya çıkarken aç karna çık. Şekerli şeyler bal gibi şeyler yeme. Koşu hızını birkaç yolla arttırırsın. Bacaklarına kas bindireceksin, fit olacaksın. Bacağındaki kaslar gelişmeden hızını arttıramazsın. Artı olarak kondisyon çalışacaksın elinde ağarlıkla birkaç kilometre yürümek gibi. Veya ellerinde tuttuğun ağırlıkla yarım metreden yüksek bir yere bacak gücünle çıkıp inmek gibi.
Teşekkür ederim Abi. İnşallah ileride buraya yaptım yazmak nasip olur senin içinde hepimiz içinde ve tüm sporcu olmak isteyen dostlarımız içinde. Yüce Allah hepimize sıhhatli, hayırlı ömürler ihsan eylesin . Çok teşekkürler.

Teşekkür ederim abi. İnşallah ileride buraya yaptım yazmak nasip olur senin içinde hepimiz içinde ve tüm sporcu olmak isteyen dostlarımız içinde. Yüce Allah hepimize sıhhatli, hayırlı ömürler ihsan eylesin. Çok teşekkürler.

Biz o yolları çoktan geçtik. U18 de oynarken babam gelip maç ortasında beni aldı 😂. O günden sonra ilişiğimi kestim futbolla zaten.

Biz o yolları çoktan geçtik. U18 de oynarken babam gelip maç ortasında beni aldı 😂. O günden sonra ilişiğimi kestim futbolla zaten.
Sağlık olsun abi. Squad işe yarar değilmi bacak için.

Sağlık olsun abi. Squad işe yarar değilmi bacak için.
Abi birde yaşadığım yere baya bir uzak Altınordu Tesisleri , sıkıntı olmaz değilmi sence?

Son düzenleme:
Yani git gel yol yorar. Zaten idman çıkışı ölü gibi hissedersin kendini. İlla Altınordu olacak diye bir şey yok. Bölgeninki de olur.
Sağol Abi. Ben yine de kararımı verdim abi Altınorduya gidicem, eğer diğer amatör kulüpten teklif gelirse oraya giderim. Balıkesirsporun tesisleri Ali Hikmet Paşa tadilatta. Büyük ihtimal çarşı tarafından bir yerde olur antremanlar.

Merhaba ben futbolcu olmak istiyorum ve yeteneğim olduğunu da düşünüyorum ama nasıl gideceğimi bilmiyorum. İstanbul esenlerde oturuyorum, bazıları parayla gireceksin. Bazıları ise seçmelere katılacaksın diyor, parayla nasıl gidebilirim ve nereye gitmeliyim? FENERBAHÇE ESENLER FUTBOL OKULU - Google'da Ara böyle bir yer buldum. Sanırım aidat ile alıyorlar, buraya gitsem iyi yerlere gelebilir miyim?

Kendini geliştirmek istiyorsan futbol okuluna gitmelisin ilk önce. Klübe gittiğinde bana yapıldığı gibi bilmediğim hareketler olunca kızmalar, yanlış yapınca bağırmalar olabilecek şeyler ama kaldırabilirsen. Teknik, taktik öğrendikten sonra klübe yönelmen daha iyi olur zaten yeteneğin varsa futbol okulundan seni klübe yolluyorlar.

Kendini geliştirmek istiyorsan futbol okuluna gitmelisin ilk önce. Klübe gittiğinde bana yapıldığı gibi bilmediğim hareketler olunca kızmalar, yanlış yapınca bağırmalar olabilecek şeyler ama kaldırabilirsen. Teknik, taktik öğrendikten sonra klübe yönelmen daha iyi olur zaten yeteneğin varsa futbol okulundan seni klübe yolluyorlar.

Canım ben 26 yaşındayım. 10 yıl önceye kadar futbol oynuyordum. Zaten azar yemek, sana kızılması ağır geliyorsa gitmeyeceksin zaten. Futbol okulları yıllık paranı alır formanı verir lisansını veriri para karşılığı. 50 metre sahada top oynatırlar. Daha önce futbol okulundan topçu çıkmamıştır çıkmazda. Futbol okulunda taktik, teknik fasa fiso. Teknik öğrenilmez zaten doğmadan gelen bir şeydir teknik.

Geri
Yukarı