Futbolcu olmak zor mu?

xienion

Hectopat
Nasıl futbolcu olunur? Seçmelere gittim diyelim ve kazandım beni aldılar. Ufak bir takımda oynamaya başladım ama sonrasında ne oluyor? Kendime güveniyorum ama süreci tam bilmiyorum yardım eder misiniz?

Olma yolu zor olduktan sonra kolay. Torpil olmadan imkansız.

Olma yolu zor olduktan sonra kolay. Torpil olmadan imkansız.

Ne kadar yetenekli olursam olayım torpilli kişinin önüme geçme ihtimali var o zaman.

Altyapı ana takım öyle gidiyor genelde futbolcuların %99'u köy liginden ileriye gidemiyor. Çok çabalarsan iyi yerlere gelebilirsin.

Ya gitmeyi düşündüğüm seçmeler benim şehrimde yapılmıyor. Her şehirden insanlar geliyor ve kazananlara da 2 3 gün sonra mail ya da SMS geliyor. Detaylarında ise kazanırsak yaşadığımız şehirdeki takımın altyapısında oynamaya başlayacağımız yazıyor. Tabii bu güvenilir mi gerçekten böyle mi oluyor orasını bilmiyorum.

Ne kadar yetenekli olursam olayım torpilli kişinin önüme geçme ihtimali var o zaman.

O ihtimal yüksek bir ihtimal. Diğer türlüsü için sen çok iyi olmalısın ve karşındaki kişi de iyi bir insan olmalı.

Nasıl futbolcu olunur? Seçmelere gittim diyelim ve kazandım beni aldılar. Ufak bir takımda oynamaya başladım ama sonrasında ne oluyor? Kendime güveniyorum ama süreci tam bilmiyorum yardım eder misiniz?
Yaş kaç bilmiyorum ama hedef 3.lig e gelip pro olmak ise 8-9 yaşında amatör liglerin u takımlarında yıllarca kondisyon ve oyunu öğrendikten sonra yavaş yavaş yaş gruplarının olduğu grup yükseliyor örneğin u15-16-17 gibi sonra a takıma çıkıyorsun.Benim deneyimlediğim ve gördüğüme göre çokta yetenekli olmak gerekmiyor sadece 90dk çıkarabilicek kondisyon,kademe bilgisi hafif pas,orta gibi temel şeyler yeter.Diğer seviyeler için insanın içinde yetenek de olması lazım yani ne kadar çalışssanda boş olur.Dediğimi amatör maçları veya 3.lig gibi alt ligleri izleyerek anlarsınız.Zaten ülkemize bakarsak süperlig de oynayan oyuncuların çoğunun avrupa nın 5 büyük liginde alt sıra takımlarına bile oynayamadığını görüyoruz...

Amator ligde başlarsın ligdeki durumuna performansına göre de takım hocalarının aracılığıyla başka liglere takımlara önerilirsin.

Yaş kaç bilmiyorum ama hedef 3.lig e gelip Pro olmak ise 8-9 yaşında amatör liglerin u takımlarında yıllarca kondisyon ve oyunu öğrendikten sonra yavaş yavaş yaş gruplarının olduğu grup yükseliyor örneğin U15-16-17 gibi sonra a takıma çıkıyorsun. Benim deneyimlediğim ve gördüğüme göre çok da yetenekli olmak gerekmiyor sadece 90dk çıkarabilecek kondisyon, kademe bilgisi hafif pas, orta gibi temel şeyler yeter. Diğer seviyeler için insanın içinde yetenek de olması lazım yani ne kadar çalışssanda boş olur. Dediğimi amatör maçları veya 3.lig gibi alt ligleri izleyerek anlarsınız. Zaten ülkemize bakarsak Süper Lig de oynayan oyuncuların çoğunun Avrupa'nın 5 büyük liginde alt sıra takımlarına bile oynayamadığını görüyoruz...

Kondisyonumu çok iyi seviyeye getirirsem ve yeteneğimi ortaya koyarsam imkansız değil o zaman.

Amator ligde başlarsın ligdeki durumuna performansına göre de takım hocalarının aracılığıyla başka liglere takımlara önerilirsin.

Anladım teşekkür ederim.

Kondisyonumu çok iyi seviyeye getirirsem ve yeteneğimi ortaya koyarsam imkansız değil o zaman.

Anladım teşekkür ederim.

Kondisyon başlarda önemli değil hoca seni çağırırken bunun farkında oluyor zaten kondisyon basit bir iş. 2 hafta idmana çıksan açılır ciğerlerin merak etme. Yağ ve şekerden uzak dur.

Yeni konular

Geri
Yukarı