Futbolda hangi mevkide oynamalıyım?

Alp_1123

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizce hangi mevkide oynamaliyim?

Kendimi soyle özetleyeyim: 15 yasina gireli birkaç ay oldu. 4 yıl futbol okulunda as kaleci olarak, 3 yil ilçenin yerel takiminda yedek kaleci olarak gorev yaptim yani su sekilde 7-8 yasindan beri futbolun içindeyim fakat en son su an futbol okulundan ayrildim ve ilçemin diger yerel takimiyla haftaya antrenmanlara başlayacağım.

Kalecilik konusunda sag tarafima atlayamadigimi hissediyorum ve o tarafa gelen her top gol oluyor bu yuzden kendimi baska mevkide kanitlamak istiyorum. Sizden de fikirlerinizi rica ediyorum.

Ozelliklerim (yasitlarima gore):
  • Bitiriciligim ortanın bir tık ustu
  • Dribbling ortalamanin bir tik ustu
  • Top kontrol ortalamanin bir tik ustu
  • Kafa vurusu kotu
  • Kisa pas isabetlidir genellikle
  • Uzun pas cok uzaga atamiyorum eger atabilirsem de %65 %70 falan isabetli olur
  • Uzaktan sutta cok uzaktan kaleye bile yetistiremem, ceza yayinin falan oralardan istedigim yere atarim fakat yavas kalir
  • Top kapma cok kotu
  • Markaj kotu
  • Ceviklik ortalama
  • Dayaniklilik ortalamanin bir tik alti
  • Denge orta
  • Guc orta
  • Hiz orta
  • Ziplama orta

Sag ayakliyim ama sol ayagimi da biraz olsun kullanabilirim.

Boy 171 kilo 68

Tum fikirlerinizi bekliyorum. Herkese simdiden cok teşekkür ederim

Son düzenleme:

Kendimi soyle özetleyeyim: 15 yasina gireli birkaç ay oldu. 4 yıl futbol okulunda as kaleci olarak, 3 yil ilçenin yerel takiminda yedek kaleci olarak gorev yaptim yani su sekilde 7-8 yasindan beri futbolun içindeyim fakat en son su an futbol okulundan ayrildim ve ilçemin diger yerel takimiyla haftaya antrenmanlara başlayacağım.

Kalecilik konusunda sag tarafima atlayamadigimi hissediyorum ve o tarafa gelen her top gol oluyor bu yuzden kendimi baska mevkide kanitlamak istiyorum. Sizden de fikirlerinizi rica ediyorum.

• Bitiriciligim ortanın bir tık ustu
  • Dribbling ortalamanin bir tik ustu
  • Top kontrol ortalamanin bir tik ustu
  • Kafa vurusu kotu
  • Kisa pas isabetlidir genellikle
  • Uzun pas cok uzaga atamiyorum eger atabilirsem de %65 %70 falan isabetli olur
  • Uzaktan sutta cok uzaktan kaleye bile yetistiremem, ceza yayinin falan oralardan istedigim yere atarim fakat yavas kalir
  • Top kapma cok kotu
  • Markaj kotu
  • Ceviklik ortalama
  • Dayaniklilik ortalamanin bir tik alti
  • Denge orta
  • Guc orta
  • Hiz orta
  • Ziplama orta

Boy 171 kilo 68

Tum fikirlerinizi bekliyorum. Herkese simdiden cok teşekkür ederim

Bitirici forvet olabilirsiniz hocam. Özellikleriniz çok uyuyor.
Banada mantikli geldi sagolun hocam

• Bitiriciligim ortanın bir tık ustu.
  • Dribbling ortalamanin bir tik ustu.
  • Top kontrol ortalamanin bir tik ustu.
  • Kafa vurusu kotu.
  • Kisa pas isabetlidir genellikle.
  • Uzun pas cok uzaga atamiyorum eger atabilirsem de %65 %70 falan isabetli olur.
  • Uzaktan sutta cok uzaktan kaleye bile yetistiremem, ceza yayinin falan oralardan istedigim yere atarim fakat yavas kalir.
  • Top kapma cok kotu.
  • Markaj kotu.
  • Ceviklik ortalama.
  • Dayaniklilik ortalamanin bir tik alti.
  • Denge orta.
  • Guc orta.
  • Hiz orta.
  • Ziplama orta.

Boy 171 kilo 68.

Tum fikirlerinizi bekliyorum. Herkese simdiden cok teşekkür ederim.

Ofansif orta saha olman için şutlarının ve paslarının çok iyi olması gerekiyor. Bence sen o mevkiye uymuyorsun. Ben kanat veya forvet ikisinin arasında kaldım. Ama bence kanat forvet olarak oynayabilirsin. Kesin olarak söylebileceğim şey orta saha, stoper ve bek mevkilerine kesinlikle uymuyorsun. Biraz da sana kalmış bir şey. Kendini nerede rahat görüyorsan o mevkide oyna.

Geri
Yukarı