Futbolda hangi pozisiyonda oynanmalı?

NoName0011

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, futbol kursuna gidiyorum ama bir türlü mevki karar veremedim. Zayıf ve kısayım ama hızlıyım. Şutları normal hızda ve normal isabette çok kıvrağım ve dolayısıyla hızım ve kıvraklığım sayesinde adam geçebiliyorum. Sağ ayaklıyım ama sol ayağım da fena değil. İyi ortalar açabiliyor. Sizce hangi mevkide oynamalıyım?

Hangi pozisyonda oynanmalı diye bir şey yok şurası daha önemli burası daha önemli diyen de zaten futboldan anlamıyordur. En iyi oynadığın yerde oynamalısın. Orada iyi bir oyuncu varsa her yer iyidir.
Ama özelliklerine göre sağ kanat daha uyumlu gibi.

Zayıf ve kısaysan çevikliğin kanatlarda avantaj sağlar. Şutların etkiliyse solda, ortaların etkiliyse sağda oynarsın. Ayrıca bunu bizim söylememiz doğru değil. Kendin seçmek zorundasın. Her kısa ve zayıf olan kanat olacak diye bir kaide yok, orta saha da olabilirsin. Deneyip görmen daha sağlıklı olur.

Merhaba, futbol kursuna gidiyorum ama bir türlü mevki karar veremedim. Zayıf ve kısayım ama hızlıyım. Şutları normal hızda ve normal isabette çok kıvrağım ve dolayısıyla hızım ve kıvraklığım sayesinde adam geçebiliyorum. Sağ ayaklıyım ama sol ayağım da fena değil. İyi ortalar açabiliyor. Sizce hangi mevkide oynamalıyım?

Vücut yapın gelişmemiş olsa bile oyun zekası çok önemlidir futbolda. Xavi ıniesta gibi adamlar zekası ile oyunu kurabilirler fakat fizikte önemlidir savunmada pek size göre değil gibi oralarda fizik ön plana giriyor ve orta sahada dinamo olacak onlibero olmak veyahut merkezde görev yapmak size göre değil bence. İleride kanat açık gibi mevkilerde deneyin kendinizi adam geçmek çok iyi bir özellik ben size ileri dönük oynayın derim şahsen.

Geri
Yukarı