Futbolda nasıl daha iyi olurum?

Okay000

Zeptopat
Daha fazla  
Amatör a takimi olan kulüpten TFF 2. ligdeki kulübün altyapısına geçtim. Eski takım hocam bana orada bir şey yapamazsın tarzı şeyler söyledi. Gittiğim takımın altyapısı da gerçekten çok iyi. Günde 4 saat spor yapıyorum. Nasıl yeni geçtiğim takımdaki kişiler gibi güzel oynarım. Veya nasıl gelişebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi eksiklerini doğru şekilde tespit edebilecek durumdaysan bunların üzerine gidebilirsin. Defans oynadığım dönemde kafa topu sorunumu çözmek için sert bir topla saatlerce çalışmıştım ve sonuç almıştım.

Kendimden örnek vereyim. Zamanında 6 numara oynarken Busquets hastası oldugum için youtube üzerinden oyuncunun bütün skills videolarını izliyordum. Top nasıl saklanır, yarım dönüş nasıl yapılır, baskı altında neler yapılır, top ne zaman istenir, baskı altında doğru tercih nasıl yapılır, pasın şiddeti nasıl ayarlanır gibi. Bu şekilde mevcut yeteneğimi daha fazla geliştirmiştim. Sende böyle yapabilirsin.

Bir işi en iyi yapmanın yolu o işi sürekli yapmaktır. Al bir tane top bireysel olarak çalış. Patlayıcı kuvvet ve mobilizasyon çalışmaları yap.

Bir işi en iyi yapmanın yolu o işi sürekli yapmaktır. Al bir tane top bireysel olarak çalış. Patlayıcı kuvvet ve mobilizasyon çalışmaları yap.

Orta sahayım rakip baskı yapınca biraz da olsa panik yapıyorum adamı çalımlarla zor geçiyorum fiziğim de yok ondan dolayı stresliyim.

Kendimden örnek vereyim. Zamanında 6 numara oynarken busquets hastası oldugum için YouTube üzerinden oyuncunun bütün skills videolarını izliyordum. Top nasıl saklanır, yarım dönüş nasıl yapılır, baskı altında neler yapılır, top ne zaman istenir, baskı altında doğru tercih nasıl yapılır, pasın şiddeti nasıl ayarlanır gibi. Bu şekilde mevcut yeteneğimi daha fazla geliştirmiştim. Sende böyle yapabilirsin.

Ben orta sahayım nasıl bir şeyler önerebilirsin.

Kendi eksiklerini doğru şekilde tespit edebilecek durumdaysan bunların üzerine gidebilirsin. Defans oynadığım dönemde kafa topu sorunumu çözmek için sert bir topla saatlerce çalışmıştım ve sonuç almıştım.

Bende fizik yok orta saha oynuyorum sence nasıl çalışmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta sahayım rakip baskı yapınca biraz da olsa panik yapıyorum adamı çalımlarla zor geçiyorum fiziğim de yok ondan dolayı stresliyim

Ben orta sahayım nasil birseyler önerebilirsin

Dediğim gibi mevcut profesyonel futbolcuları sürekli izleyerek. Günümüz teknolojisinde bu çok kolay ve ulaşılabilir. Youtube üzerinden örnek aldığın merkez orta sahaları izleyip kendini geliştirebilirsin. Bana çok faydası olmuştu.

Son düzenleme:
Orta sahayım arkamı döndüğümde adam baskı yapıyor biraz da olsa panik yapıyorum ve adamı çalımla zor geçiyorum bir de fiziğim yok ondan dolayı çok kararsızım

Orta sahayım rakip baskı yapınca biraz da olsa panik yapıyorum adamı çalımlarla zor geçiyorum fiziğim de yok ondan dolayı stresliyim

Ben orta sahayım nasıl bir şeyler önerebilirsin

Bende orta saha oyuncusuyum. Bir orta saha oyuncusunun çevre kontrolünü yapabilmesi çok önemlidir. Top ayağına değdiği anda tek pas oynaman veya arkan boşsa dönmen için önce arkanda neler olduğunu bilmen gerek. İlk kontrol de çok önemlidir. Akabinde pas kalitenin kusursuz olması lazım. İnan bunları hallettikten sonra çalıma gerek bile kalmıyor. Senin görevin topu dağıtmak, oyunu açmak. Çalım işin tuzu biberi.

Bende orta saha oyuncusuyum. Bir orta saha oyuncusunun çevre kontrolünü yapabilmesi çok önemlidir. Top ayağına değdiği anda tek pas oynaman veya arkan boşsa dönmen için önce arkanda neler olduğunu bilmen gerek. İlk kontrol de çok önemlidir. Akabinde pas kalitenin kusursuz olması lazım. İnan bunları hallettikten sonra çalıma gerek bile kalmıyor. Senin görevin topu dağıtmak, oyunu açmak. Çalım işin tuzu biberi.
Anladım çok teşekkür ederim
Dediğim gibi mevcut profesyonel futbolcuları sürekli izleyerek. Günümüz teknolojisinde bu çok kolay ve ulaşılabilir. Youtube üzerinden örnek aldığın merkez orta sahaları izleyip kendini geliştirebilirsin. Bana çok faydası olmuştu.
Anladım çok teşekkür ederim

Özellikle orta saha oyuncuları için maç izlemek önemli. Özet değil, bütün olarak izlemeli ve oyunu okumalısın. Her zaman önceliğin çalım değil doğru oyun olmalı. Tarzına ve odağına göre bazı oyuncuları özel olarak izleyebilirsin. Thiago büyük zevk.

Yeni konular

Geri
Yukarı