Futboldan nefret etmek normal mi?

Ben de okulda oynanan maçlardan şu bağırma çağırmalar yüzünden nefret ediyorum.
Bizim sınıf çok fanatik hocam. Her beden dersinde futbol oynayacaklar şart belirlemişler. Kızlar sadece 2 kere voleybol oynamak istedi karşı çıktılar bu sefer basketbol oynanan yerde futbolunu oynadılar.

Yorumlardaki herkes normal herkes her şeyi sevmek zorunda değil demiş ki haklılar da. Fakat futbol veya basketbol gibi popüler sporların konudan genelde olumsuz çevre etkisi veya daha önceden bilgi sahibi olmadığından insanlardan bir bakıma o konuda toplumdan kopman sende kötü bir izlenim bırakmış olması çok normal. Fakat bana kalırsa , ki şu anki düşüncem değişebilir, futbolu sevmemek mantıklı değil. İşle gerçekten ilgilendikçe, oyunu oynadıkça, izledikçe, insanların hikayelerini dinledikçe insan tarihinin yarattığı belki en büyük belki de en önemli spor olduğunu düşündüğüm futbol insanın zihninde anlam kazanıyor. Bir süre sonra sanatlaşıyor hatta. Tabii herkes doğru koşullarda doğru düşünemeyedebilir, çok emin değilim ama ben de bir zamana kadar senin gibi düşünen biri olarak bunun çok da mantıklı olmadığını düşünüyorum.
İlkokulda oynardım, ama o kadar kötü davrandılar ki bana zamanında beden dersine çıkmaktan bile soğudum.

Bizim sınıf çok fanatik hocam. Her beden dersinde futbol oynayacaklar şart belirlemişler. Kızlar sadece 2 kere voleybol oynamak istedi karşı çıktılar bu sefer basketbol oynanan yerde futbolunu oynadılarç
Bizde bir de iddia olayı vardı karşı takımdan biriyle iddiaya giriyorsun kazanırsan parasını alıyorsun.

İlkokulda oynardım, ama o kadar kötü davrandılar ki bana zamanında beden dersine çıkmaktan bile soğudum.
İlkokulda oynayarak değerini anlayabileceğin bir spor olduğunu düşünmüyorum. Tekrar dediğim gibi canım milletimiz sağolsun her şeyin doku çıkmak zorunda. Malum bu sebepten ötürü kötü etkilenmiş de olabilirsin ama anlamaya ve kendini bilinçli olarak olumlu düşünmeye çalıştıktan sonra anlam kazanıyor. Video veya maç analizleri izlemeyi çok severim ben

Bizde bir de iddia olayı vardı karşı takımdan biriyle iddiaya giriyorsun kazanırsan parasını alıyorsun.
Ben ilkokulda sürekli yedekte kalırdım hiç bir şekilde oynatmazlardı beni. Becerim de yok zaten, hatta hiç bir şeye yok. Yürüyemiyorum bile.

İlkokulda oynayarak değerini anlayabileceğin bir spor olduğunu düşünmüyorum. Tekrar dediğim gibi canım milletimiz sağolsun her şeyin doku çıkmak zorunda. Malum bu sebepten ötürü kötü etkilenmiş de olabilirsin ama anlamaya ve kendini bilinçli olarak olumlu düşünmeye çalıştıktan sonra anlam kazanıyor. Video veya maç analizleri izlemeyi çok severim ben
İzlersem bende izlerim o kadar sevmiyorum değil. Önüme çıkarsa ara sıra bakarım.

Ben ilkokulda sürekli yedekte kalırdım hiç bir şekilde oynatmazlardı beni. Becerim de yok zaten, hatta hiç bir şeye yok. Yürüyemiyorum bile.
Beni de fasulyeden defansa dikerlerdi zaten kalıplıyım diye en ufak hatada bütün maç bana kitlenirdi.

Hocam benim bir arkadaşım da hiç sevmiyor. Yani bu çok abartılacak bir şey değil. Futbol eğlenceli fakat bir süre sonra sıkıyor insanı. Ben de zamanında TV'nin başında hep futbol izlerdim ama yaklaşık 3 yıldır halı sahayı geçtim, sokağa çıkıp topa vurmadım bile. Geçen birisinin topu önüme geldi okulda. Çocuğa atayım derken top nerelere gitti :D

Hocam benim bir arkadaşım da hiç sevmiyor. Yani bu çok abartılacak bir şey değil. Futbol eğlenceli fakat bir süre sonra sıkıyor insanı. Ben de zamanında TV'nin başında hep futbol izlerdim ama yaklaşık 3 yıldır halı sahayı geçtim, sokağa çıkıp topa vurmadım bile. Geçen birisinin topu önüme geldi okulda. Çocuğa atayım derken top nerelere gitti :D
Hocam neyse ki ara sıra arkadaşımla paslaşıyorum eğlenceli de oluyor ancak çok keyif almıyorum.

O da okulun son 1 ayı gibi başladı zaten çok ta değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı