Futboldan nasıl anlanır?

muhammedemin14

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben futbolu yeni takip etmeye başladım. Bir takımın taktiğini, nasıl kötü oynadığını, bir futbolcunun nasıl kötü oynadığını, bu pozisyon faul mü değil mi diye nasıl anlaşılır? Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben futbolu yeni takip etmeye başladım. Bir takımın taktiğini, nasıl kötü oynadığını, bir futbolcunun nasıl kötü oynadığını, bu pozisyon faul mü değil mi diye nasıl anlaşılır? Şimdiden teşekkür ederim.

Çok fazla kavram var bunların ne olduğunu bilmelisiniz. Tabii bir staddaki muhabir olmanızı isteyen yok sadece sesi duydugunuzda takip ettiğiniz kişinin özelliklerini oynayışını bilirsiniz işte benim adamım diye de onu desteklersiniz. Faul kısacası topa yapılan mudahale değil de adama yapılan mudahaledir çekmek itmek vs.

Bir dizilim var o takımın taktiğidir bunu çoğunlukta teknik direktörler tasarlar. Ona göre ilerlerler yani bir plana. O zaman günün espirisini yapayım ve konudan uzaklaşayım boş kaleye atamayan futbolcu kendinden utanmalı :D

Merakın varsa tuttuğun takımı takip edersin, maçları izlersin, sokakta oynarsın, PC veya konsolda oynarsın bunları yapıyorsan zamanla anlarsın zaten. Bir plan yaparak anlaşılacağını sanmam.

Geri
Yukarı