FX 4100 Overclock Rehberi

Biraz normal değil gibi geldi. 0.8 Ghz artış biraz fazladır.(Voltajsız) Prime95 ile 1 saat test yaptınız mı? Yaptıysanız çekirdeklerde hiç hata vermedi mi?

4,2'ye voltajsız stabil olarak çıkabilen 6300'ler olabiliyor ancak 4,3 voltaj ister genelde.
Prime95 ssonuçlarını CPU-Z ve AIDA64 Algılayıcı penceresi (tam sayfa) ile birlikte atarsan inanırız

Voltaji hiç ellemedim anakartım otomatik ayarladı voltajını 4.3'de 1 saatlik prime testinde hiç ''worker stopped'' hatası almadım.Bir adet daha prime test yapacağım 1 saatlik o zaman atacağım.

İşte prime test sonuçlarım.

Pencerelerdeki kodların tamamını göremezsek de stabil olduğu belli, çekirdekler çalışmaya ara falan vermedi belli ki. Kullandığın soğutucuyu bilmiyorum ancak değerler iyi.

Son olarak SpeedFan gibi eski nesil yazılımları bir köşeye atıp sıcaklık değerlerini ASUS yazılımları ile veya AIDA64 ile ölçmelisin.
Bu arada aynı anakartı kullanıyoruz, benim eski M5A97 bozulunca idareten bunu almıştım. Hız aşırtma denemesinde bulunmadım bu anakart hile hiç
Denemek lazım bir ara.

BİOSu biraz kötü olmasa yetecek bana ama BİOS'unda bulamadım kuzey köprüsü voltajını bulsaydım daha iyi bir oc yapıcaktım

ASUS M5A97 R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHz (O.C.) Anakart
AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Önbellek 95W 32nm İşlemci
COOLER MASTER HYPER TX3 EVO 775/1155/1156/1366&AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
ZALMAN ZM-STG2 SUPER THERMAL MACUN
CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Bellek
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 650W GÜÇ KAYNAĞI
İşletim Sistemim Windows 7 Utlimate x64

En son 21 Aralık 2015'de kasanın içindeki tozu temizleyip, termal macunu yeniledim. Ve denemek için, kasadaki tüm fanları dışarıya hava vericek şekilde değiştirdim(CPU Soğutucu ve PSU fan hariç). Bu Konuda düşünceniz nedir ? Bilgisayar kasam yere çok yakın olduğundan bütün tozu hüpletiyordu

Sistemim tam olarak yukarıdaki parçaları içermektedir. En yakın zamanda konudaki oc ayarlarını sistemime uygulayıp, test sonuçlarını paylaşıcağım. Konu gerçekten harika olmuş. Elinize sağlık

Ekleme: Ekran kartını eklemeyi unutmuşum; Asus R9 270 DirectCU II 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…