FX 4100 R9 270 ile darboğaz yapar mı ?

Mert Gül

Kilopat
Daha fazla  
500 watt güç kaynağım var. Fx 4100 işlemcim var, sistemime r9 270 almak istiyorum darboğaz yapar mı ? Yaparsa çok FPS düşüşü yaşar mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her oyunda yapmaz lakin FPS düşüşleri yaşayacağın kesin. Bende de aynı işlemci var 4.6 GHZ O.C'li kullanıyorum ekran kartım HD 7870, bu şekilde herhangi bir dar boğaz yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ani FPS düşüşleri çok olmasın yeter tam performansını alamasam da olur. FPS düşüşü derken kast ettiğin FPS dropları mı, yoksa tam performans alamama mı ?

Şöyle söyleyeyim, Gta 5 gibi açık dünya oyunları oynarken fps 35-40 arası iken birden 25-30 lara düşüp tekrar yükseliyor ve bu sinir bozucu kesinlikle. Fps oyunlarında ekran kartından tam performans alırsın. Directx12 ile işlemciye binen yük azaldığında bu sorun ortadan kalkacaktır büyük ihtimalle. R9 270'e şimdilik her oyunda darboğaz yapmayacaktır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı