FX 4100'li sistem ısınıyor ve oyun oynarken aniden kapanıyor

emre.bkr_66

Hectopat
Arkadaşlar.

Am3/am3+ anakart kullanıyorum.
GeForce 210.
HDD 500 GB.
4 RAM.

İşlemcimi yeni aldım FX 4100.
Termal macunsuz takmıştım oyuna girer girmez kapanıyordu.

Termal Mac'umu yeniledim.
GTA 5 açtıktan sonra 1 saat sonra PC aniden kapandı ve işlemcim 81-83 derece ısınmada boşta iken 30-45 arası.

Sizce ne yapayım?

Yazılmış olan, yazılacak olan ve yazılmakta olan... Her şey başlıkta. Bu başlık sana doğruyu gösterir.

gg.jpg

Şaka şaka. Sistemin yetersiz. Ekran kartı yükseltmesi gerekli o ekran kartıyla mayın tarlası oynayamazsın.

Bilgisayarın aniden kapanmasının sebebi, ısınmadan kaynaklı. Bilgisayar güvenlik amacıyla kendini kapatıyor.

Ekran kartınızı yükseltmeniz gerekiyor.

Yazılmış olan, yazılacak olan ve yazılmakta olan... Her şey başlıkta. Bu başlık sana doğruyu gösterir.

Eki Görüntüle 684040

Şaka şaka. Sistemin yetersiz. Ekran kartı yükseltmesi gerekli o ekran kartıyla mayın tarlası oynayamazsın.
Usta fakat önceki işkemcim iki çekirdekliydi
Saatlerce gta 5 oynuyordum ekran kartımla
Fakat sılıntı olmadı

Çift çekirdek işlemci ve 210 ile nasıl oynuyordunuz GTA5? Yani durma bir kasarak 20FPS yi geçmez oyun GTA San Andreas ile aynı olur tek farkı kasması. Belki işlemcinin ısısını yanlış ölçtün 95'e dayandıysa sistem resetlemiştir kendini sonra ısısı 83'e inmiştir. Detaylı MSI Afterburner fotosu şart.

Çift çekirdek işlemci ve 210 ile nasıl oynuyordunuz GTA5? Yani durma bir kasarak 20FPS yi geçmez oyun GTA San Andreas ile aynı olur tek farkı kasması. Belki işlemcinin ısısını yanlış ölçtün 95'e dayandıysa sistem resetlemiştir kendini sonra ısısı 83'e inmiştir. Detaylı MSI Afterburner fotosu şart.
Evet aractaken 20fsp noemal 30du 3-4 saat oynadim hix sikinti yasamadim.
Yeni aldimkiyle 1 saat zor oldu

Geri
Yukarı