FX 4300 sistem oyunda kapanma sorunu

Kubilay Ertekin

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Saray
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar kolay gelsin,

Anakart; MSI 890GXM-G65 (MS-7642)

İşlemci; AMD FX-4300 unlocked

Arkadaşlar sorun şu; şimdi başka bir sistemim var AMD FX-4100 ancak şöyle bir sorum olduktan sonra arıza tespiti için yardım isteyeceğim, 4300 3.8 MHz. Ancak 8MB önbelleği var. 4100 ise 3.6 MHz. Ancak 12MB önbelleği var. Şimdi bu işlemcilerin hangisi oyun anlamında daha performanslıdır? RAM; 14 GB. - Ekran kartı GTX 1050 Ti Gaming 4GB.

Arıza tespiti yapmam için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, bakkal amca işlemciye stress test yaptığımızda bilgisayarın çöktüğünü söylüyordu, benim gözümün önünde 2 kez yaptılar ve ikisinde de ısınmadan dolayı kendini kapattı, ancak Fortnite oynarken bu sistem 15 dakika içinde kendini tamamen kapatıyordu.

Elimde uygun başka anakart - işlemci yok. Sorunun hangisinde olduğunu nasıl anlayabilirim. Şuanda bahsettiğim sisteme 2GB RAM taktım, onboarddan çalıştırıyorum, film izlerken internette takılırken sıkıntı yok ama Metin2 (dalga geçmeyin :D) dahi oynarken bir süre sonra ya oyunu uyarı olmaksızın kapatıyor ya sistem donuyor, klavyemin Num tuşundan kontrol ettiğimde klavyeye müdahale edemiyorum ve resetlemek zorunda kalıyorum.

Arkadaşlar kolay gelsin,

Anakart; MSI 890GXM-G65 (MS-7642)

İşlemci; AMD FX-4300 unlocked

Arkadaşlar sorun şu; şimdi başka bir sistemim var AMD FX-4100 ancak şöyle bir sorum olduktan sonra arıza tespiti için yardım isteyeceğim, 4300 3.8 MHz. Ancak 8MB önbelleği var. 4100 ise 3.6 MHz. Ancak 12MB önbelleği var. Şimdi bu işlemcilerin hangisi oyun anlamında daha performanslıdır? RAM; 14 GB. - Ekran kartı GTX 1050 Ti Gaming 4GB.

Arıza tespiti yapmam için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, bakkal amca işlemciye stress test yaptığımızda bilgisayarın çöktüğünü söylüyordu, benim gözümün önünde 2 kez yaptılar ve ikisinde de ısınmadan dolayı kendini kapattı, ancak Fortnite oynarken bu sistem 15 dakika içinde kendini tamamen kapatıyordu.

Elimde uygun başka anakart - işlemci yok. Sorunun hangisinde olduğunu nasıl anlayabilirim. Şuanda bahsettiğim sisteme 2GB RAM taktım, onboarddan çalıştırıyorum, film izlerken internette takılırken sıkıntı yok ama Metin2 (dalga geçmeyin :D) dahi oynarken bir süre sonra ya oyunu uyarı olmaksızın kapatıyor ya sistem donuyor, klavyemin Num tuşundan kontrol ettiğimde klavyeye müdahale edemiyorum ve resetlemek zorunda kalıyorum.
AIDA64 programını indir oradan stress teste sok. CPU 75-80 derecelere geldikten sonra kapanıyorsa soğutucuyu değiştirmeyi dene, kasanızda hava akışı yoksa 12CM'lik fan alıp kasaya ekleyebilirsin. Sistemde overclock varsa BIOS'tan sıfırla ayarları. İşlemci sorusu için; AMD FX 4300 vs 4100

Anakartta fiziksel OC tuşu vardı açıktı ve kapadım, AIDA64 Extreme ile yaptığım sadece CPU stress seçili olan testte 5 dakikayı geçmeden düzensiz ve çok hızlı bir artışla 73 derecede uygulama 5-6 saniye kadar yanıt vermedikten sonra bilgisayar kendini kapattı. peki oyun oynarken aynı sürede aynı şeyin olması? bu kadar kısa sürede bu sıcaklığa ulaşması normal mi? bilgisayarı 2. el internet kafe işleten birisinden satın aldım, anakartımda ki fiziksel tuş dışında overclock edilmişse eğer nasıl öğrenebilirim? işlemcim özelliklerinde yazdığı gibi 3,80 MHZ. gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı