AMD FX 4300 Nasıldır?

M50B28

Kilopat
Merhabalar yakın zamanda AMD FX 4300 almayı planlıyorum. Şu anki kullandığım işlemci Athlon II X3 450 3.2GHz ve bu işlemcinin stock soğutucusuyla kullanmayı planlıyorum. Büyük ihtimalle Aliexpress'ten sipariş ederim.

Soğutucu karşılar mı?

Şu anki işlemcim gibi beni bir 5 yıl götürür mü? (Ömür bakımından, performans olarak yeter bana.)

Yoksa Phenom II X4 945 3.0 GHz mi alsam?

Ayrıca kullananların da yorumlarını merak ediyorum. Teşekkürler.

Anakartım: Asrock N68 VS3 FX.

Son düzenleyen: Moderatör:
En azından şu sorunu cevaplayabilirim;
Şu anki işlemcim gibi beni bir 5 yıl götürür mü? (Ömür bakımından, performans olarak yeter bana.)
Performans yeter dediyseniz bir işlemcinin ömrü 5 seneden fazla olur. Bu, eski tip işlemcilerde de böyledir. 8 yıldır Pentium Dual Core işlemci kullanıyorum, ömrü bitti mi? Hayır. :) Niye bitsin ki?

Yani bir işlemci 20 senede kullanılır fakat performansı ve işlemci mimarisi güncel işlemcilerden oldukça geri kaldığında ben ne yapayım o işlemciyi? Ona uygun program ve işletim sistemi de bulmak zorlaşacak.

Yani bir işlemci 20 senede kullanılır fakat performansı ve işlemci mimarisi güncel işlemcilerden oldukça geri kaldığında ben ne yapayım o işlemciyi? Ona uygun program ve işletim sistemi de bulmak zorlaşacak.
Aynen öyle. Ben yazımda pek anlatamasam da bunu demek istemiştim. :)

Merhabalar yakın zamanda AMD FX 4300 almayı planlıyorum. Şu anki kullandığım işlemci Athlon II X3 450 3.2GHz ve bu işlemcinin stock soğutucusuyla kullanmayı planlıyorum. Büyük ihtimalle Aliexpress'ten sipariş ederim.

Soğutucu karşılar mı?

Yoksa Phenom II X4 945 3.0 GHz mi alsam?

Ayrıca kullananların da yorumlarını merak ediyorum. Teşekkürler.

Anakartım: Asrock N68 VS3 FX.

Yeni ryzen sisteme geçtiğimden, eski işlemcimi satıyorum, fx 4300, 1 sene önce satın aldım, 3-4 ay kullanılmıştır en fazla. İlgilenirseniz uygun fiyata vermeyi düşünüyorum :)

En azından şu sorunu cevaplayabilirim;

Performans yeter dediyseniz bir işlemcinin ömrü 5 seneden fazla olur. Bu, eski tip işlemcilerde de böyledir. 8 yıldır Pentium Dual Core işlemci kullanıyorum, ömrü bitti mi? Hayır. :) Niye bitsin ki?
Aynen öyle. Ben yazımda pek anlatamasam da bunu demek istemiştim. :)
FX işlemciler hakkında öyle duydum. Öyle sorun yaşayan arkadaşım da oldu. İşlemcisi yandı. Ondan biraz tereddütlerim var. Peki eski stock soğutucum sizce FX 4300 e yeter mi ?

Son sorunuz hakkında pek bir fikrim yok kusura bakmayın.

FX işlemcilerin üst modelleri çok fazla güç tüketiyor ancak 4300, 6300, 8300 modellerde böyle bir sorun pek yok. Arkadaşınızın şansızlığı olmuş olabilir.

Hocam 200 tl düşünüyorum, geçen yıl vatan'dan 350 tl den aldım, dediğim gibi ikinci ele göre çok temiz, fx 4300 eski bi işlemci yıpranmamış zor bulursunuz hocam.
Valla hocam öğrenciyim hocam keşke alabilsem (y) Aliexpressten 145TL civarına almayı planlıyorum birde kredi kartıyla alacağımdan rahat öderim diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı