FX-4300 sistemde ekran siyah oluyor

RtRodi

Decapat
Daha fazla  
Meslek
ᴄᴏᴍᴘᴜᴛᴇʀ ᴇqᴜɪᴘᴍᴇɴᴛ ᴀɴᴅ ᴘʀᴏɢʀᴀᴍᴇʀ. ᴇᴠᴇɴ ᴇɴᴛʀᴇᴘʀᴇɴᴇᴜʀ
Eski bir sistem var elimde donanımını alta yazarım. Bir FurMark testi esnasında ekranda mavi çizgiler çıktı (ekran kartından şüphelenmiştim) ve ondan sonra hep siyah ekranda kaldı. Bir tamirciye verdim RAM arızalı dedi. "4 GB olan RAM'e arızalı, çıkardık, şimdi çalışıyor." dedi, eve geldiğimde hala aynıydı. Ben de diğer 2 GB'lık RAM'ı çıkarıp sadece 2 GB olan RAM ile bilgisayara format attım ve açıldı sıkıntısız çalışıyordu, sonra diğer RAM'leri de taktım ve 8 GB olarak okudu fakat bir müddet sonra bir USB çıkartma sesi geldi ve ekran yine siyah oldu. Ardından RAM'lerin iki adetini çıkardım sadece 2 GB'lık kit RAM'in bir adetini taktım ve tekrar açıldı fakat 10 dakika sonra ekran kartı driveri kurulum esnasında aynı sorun oluştu ve ondan sonra bilgisayara bir daha erişemedim. Olay şu: Bu sistem zaten eski normaldir fakat benim B450M anakart R5 3500X işlemci ve Crucial Ballistix 8x2 3200 MHz bir sistem aldım, bugün onları takacağım. Korktuğum nokta şu: PSU'nun RAM'leri bozma gibi bir arızası olduğundan şüpheliyim. Yeni takacağım sisteme bir zarar vermesinden korkuyorum, 4 yıldır donanımcı olarak çalışıyorum fakat hiçbir şey anlayamadım. Sorun her yerde olabilir gibi. Bu konuda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Şu anki sistem:
  • RAM: 2x2/4x1= toplam 8 GB
  • Anakart: M5A97
  • İşlemci: FX 4300
  • Ekran Kartı: R7 265/2GB
  • SSD: SanDisk 250GB
  • HDD: Hitachi 320GB (Laptop HDD)
  • PSU: Cooler Master 600W (net olarak markasını hatırlamıyorum).
Şu an bilgisayar açılınca anakart yazısından sonra siyah ekranda bazı 8-9 büyük piksel çıkıyor renkli, sonra o da gidiyor, siyah ekran kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı