Hazır sistem önerisi

Bütçe
40000

ashwez

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. 2 3 haftadır sistem araştırması yapıyorum. Bütçem sisteme göre değişir. 4060 Ti'lı kaçırılmayacak sistem varsa direkt alırım aynı şekilde 4070SUPErde olabilir bu. 1080p Ultra grafiklerde oynamak istiyorum ve alacağım kartında uzun yıllar gitmesini, çıkacak oyunlarda da yüksek grafiklerde akıcı olarak oynamak istiyorum. 30-40bin bandında sistem önerilerine açığım.

Öncelikle merhaba arkadaşlar. 2 3 haftadır sistem araştırması yapıyorum. Bütçem sisteme göre değişir. 4060 Ti'lı kaçırılmayacak sistem varsa direkt alırım aynı şekilde 4070SUPErde olabilir bu. 1080p Ultra grafiklerde oynamak istiyorum ve alacağım kartında uzun yıllar gitmesini, çıkacak oyunlarda da yüksek grafiklerde akıcı olarak oynamak istiyorum. 30-40bin bandında sistem önerilerine açığım.

Soğutucu peerless assasın, RAM 5600 secılırse, 41, 5K tutuyor.

Soğutucu peerless assasın, RAM 5600 secılırse, 41, 5K tutuyor.
hocam bunu attıgın iyi oldu üç sorum var;
-İşlemciyi 7600x yapmalı mıyım ? +100fpste +10,+150de +15 gibi bir artış söz konusu. Bu artış için mantıklı mı 1600tl daha vermek? Birde ekran kartımı biraz daha iyi besler mi herhangi bir darboğaz istemiyorum.
-Söylediginiz hava sogutucu yerine hangi 240mmlik sıvı sogutuyucu önerirsiniz?
-Galax markasına yıllardır önyargı var. Ama 3000 serisinden sonra düzeldiğini söylüyolar Galax tarafından bir sıkıntıya girer miyim?
cevaplarsan çok sevinirim.

Hocam bunu attıgın iyi oldu üç sorum var;
-İşlemciyi 7600X yapmalı mıyım? +100FPS'te +10,+150'de +15 gibi bir artış söz konusu. Bu artış için mantıklı mı 1600TL daha vermek? Bir de ekran kartımı biraz daha iyi besler mi herhangi bir darboğaz istemiyorum.
-Söylediginiz hava sogutucu yerine hangi 240mmlik sıvı sogutuyucu önerirsiniz?
-Galax markasına yıllardır ön yargı var. Ama 3000 serisinden sonra düzeldiğini söylüyorlar Galax tarafından bir sıkıntıya girer miyim?
Cevaplarsan çok sevinirim.

1-eğer bütçe sıkıntın yoksa 7600X e yukseltebılırsın. Daha ıyı olur.

2-peerless assasın pıyasadakı en ıyı hava soğutucularından bırıdır. Cogu markanın 240'lık sıvı sogutmasındandaha iyidir ve uzun ömürlüdür. Ben sıvı soğutma önermem. Illa alacağım dersen de aynı markanın frozen notte modelini seç.

3-4000 serısı kartlar çok ısınmıyor. Galax F/P markalardan bırıdır. ASUS GPU ile arasında 2-3 derece anca oynar. Bn düşünmeden alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı