FX-4300 Sisteme Ekran Kartı Önerisi

qwerty.123

Hectopat
Anakart : MSI 970a-g43 1866 MHz DDR3 Anakart
İşlemci : FX-4300 4.5 GHz (3.8 GHz normal hali)
Ekran Kartı : R7 240
RAM: Kingston 1866 MHz 4 x 2 GB
PSU : 500 W Aerocool PSU

Bu sistemde ekran kartını darboğaz yapmayacak bir ekran kartı ile değiştirmeyi düşünüyorum. Şu anda fiyatların pahalı olması nedeniyle 2017 mayıs civarında alacağım. İşlemciyi 5.0 GHz civarına kadar çıkarabilenleri gördüm. İşlemcinin frekansını arttırabilirim. Ekran kartı olarak şu anlık GTX 1050 ti, GTX 1050 ve RX 460 arasında kaldım. Önerebileceğiniz başka ekran kartları var mı? GTA 5'i kesin oynayacağım diyebilirim. Mafia serisini seven biri olarak Mafia 3'e her ne kadar çöp dense de oynamak istiyorum. Mafia 3'ü ekran kartıyla beleşe getirebilirsem güzel olur. Önerilerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

Kardeşim, benim toplayacağım sistemi toplamışssın :). Bence frekans değerlerine gerek yok o kadar zaten yeter sana. Bana kalırsa RX 460 al zaten ikisi arasında pek fark yok ama ne kadar bütçen var onu belirtirsen daha iyi olur :)

Kardeşim, benim toplayacağım sistemi toplamışssın :). Bence frekans değerlerine gerek yok o kadar zaten yeter sana. Bana kalırsa RX 460 al zaten ikisi arasında pek fark yok ama ne kadar bütçen var onu belirtirsen daha iyi olur :)
Bütçem maksimum 800 Tl. Bu arada sistemin aynısını toplayacaksan intel daha mantıklı geliyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı