FX 4300 ve R9 280x Darboğaz Yapar mı?

Bones

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, FX 4300'ün yanına Powercolor R9 280X TurboDuo taksam darboğaz yapar mı dersiniz? Makine 4K televizyonla birlikte HTPC olarak kullanılacak.

Tam emin olmamakla birlikte yapacağını düşünüyorum. x6 serisiyle bile darboğaz oluştuğunu duymuştum. Hem de o ekran kartı işlemci düşük olduğu için oyunlarda üstün bir performans gösteremez diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
8320'den aşağı önermiyorum. Ben de FX 4100 ve Asus HD 7850 var, Sleeping Dogs'da Ultra da kasmalar yapabiliyor. 8320 ya da 8350 alın. Ben de bu ay sonu 8320 ya da 8350 alacağım.

Kafam karıştı, benzer bir konfigürasyonla test etmiş olan var mı? Tahminden ziyade somut veriler maliyet açısından daha önemli siz de takdir edersiniz ki. Yabancı forumlarda kimisi işlemciyi 4 Ghz'e sabitlersen sorun olmaz diyor, kimisi kesin darboğaz olur diyor ne yapacağımı şaşırdım.

Bir arkadaşım AMD FX-4300 ile HD 7950 kullanıyor. Bf 4 oynarken şahitlik ettim. 68-70 fps alıyor. HD 7950 de R9 280X'ten biraz daha düşük bir kart.

Yapmaz kardeşim. Belki ekrankartına %90 yük bindikten sonra işlemci darboğaz yapabilir. O da çok düşük bir ihtimal. Hani olurda yaparsa en fazla %5-6 yapar. Buradaki arkadaş Fx 4100 ile Gtx 770'i başarılı bir şekilde kullanmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı