FX 6100 HD 6850 Oyunlarda siyah ekran

EKAgeliyor

Hectopat
RAM
12 GB 1600 MHz
Ekran kartı
AMD HD 6850
Anakart
M5A97 R2.0
İşlemci
AMD FX-6100
Oyuna girdiğimde ekran gidip gelmeye başlıyor ve oyunu kapatana kadar da gelmiyor bazen oyunda değilken de gidiyor. Bazen ekran kartını söküp takınca düzeliyor ama bazen düzelmiyor. Mesela dün düzelttim ama bugün okuldan gelince gene aynı sorunla karşılaştım. FurMark testi açınca da öyle oluyor ama gördüğü en yüksek sıcaklık 72 derece falan oluyor ve 8 FPS'de çalışıyor. FurMark testi. Monitör VGA girişli ama ekran kartında DVI girişi olduğu için dönüştürücü kullanıyorum bir de. Bu ara çok sık olmaya başladı biri yardımcı olursa sevinirim.

Oyuna girdiğimde ekran gidip gelmeye başlıyor ve oyunu kapatana kadar da gelmiyor bazen oyunda değilken de gidiyor. Bazen ekran kartını söküp takınca düzeliyor ama bazen düzelmiyor. Mesela dün düzelttim ama bugün okuldan gelince gene aynı sorunla karşılaştım. FurMark testi açınca da öyle oluyor ama gördüğü en yüksek sıcaklık 72 derece falan oluyor ve 8 FPS'de çalışıyor. FurMark testi ekran kartının bu ara çok sık olmaya başladı biri yardımcı olursa sevinirim.
Her gün Furmark yaparsan kartı yakarsın hocam zaten.
Eğer furmark ile kart gidiyorsa zaten o kartın milat dolmuştur. Max sıcaklığı 97 olan kartın 72de açık kalması sorun olmaz.
Ne oluyor mesela sistem siyah ekran verince her şey tepkiyi kesiyor mu?

Her gün FurMark yaparsan kartı yakarsın hocam zaten.
Eğer FurMark ile kart gidiyorsa zaten o kartın milat dolmuştur. Max sıcaklığı 97 olan kartın 72'de açık kalması sorun olmaz.
Ne oluyor mesela sistem siyah ekran verince her şey tepkiyi kesiyor mu?

Hayır yani mesela ekran gidince sesler geliyor biyerlere tıklaya biliyorum oyuna da devam ediyorum ama ekran yok sadece. Her gün yapmıyorum bir ara yaptığımda 72 derece oldu falan işte ama her PC'yi açtığımda ekran gidiyor mu diye bir 3 5 saniye yapıyorum zaten direk başladığı gibi ekran gidiyor gidicekse.

Hayır yani mesela ekran gidince sesler geliyor biyerlere tıklaya biliyorum oyuna da devam ediyorum ama ekran yok sadece. Her gün yapmıyorum bir ara yaptığımda 72 derece oldu falan işte ama her PC'yi açtığımda ekran gidiyor mu diye bir 3 5 saniye yapıyorum zaten direk başladığı gibi ekran gidiyor gidicekse.
Overclock var mı kartta?

Ben yapmadım ama ekran kartını almadan önce yapıldıysa bilmiyorum ekran kartını 2018 de PC le beraber aldım PC direk 2. el parçalardan toplama oluşuyor ama daha önce format attım fortmat atınca düzeliyorsa bilmiyorum.
Format bir şey düzeltmez. Kart çok eski ben ömrünün dolduğunu düşünüyorum ama başka bir arkadaş daha baksa iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı